Krāpnieki no Lietuvas uzdodas par Latvenergo darbiniekiem un apzog sirmgalvjus

2 komentāri

Ceturtdien, 7. janvārī, Zemgales reģiona pārvaldes policisti uz autoceļa Rēzekne-Jēkabpils aizturēja trīs personu grupu, kas tiek turēta aizdomās par vairāk nekā desmit sirmgalvju apzagšanu.

Vīrietis un divas sievietes, uzdodoties par Latvenergo darbiniekiem, iekļuvuši pensionāru dzīvesvietās un, noskaidrojot naudas glabāšanas vietas, nozaguši pensionāriem piederošo naudu. Uzsākti vairāki kriminālprocesi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Visas trīs personas, Lietuvas pilsoņi – 1970., 1996. gadā dzimušas sievietes un 1973. gadā dzimis vīrietis –, tika aizturētas pagājušajā ceturtdienā uz autoceļa Rēzekne-Jēkabpils, netālu no Jēkabpils, iepriekš saņemot operatīvo informāciju par noziedznieku iespējamo pārvietošanās maršrutu.

Noziedznieku aizturēšanā sadarbojās vairākas Valsts policijas reģionālās pārvaldes. Pašlaik pret aizturētajiem uzsākti vairāki kriminālprocesi par zādzībām.

Valsts policija decembrī jau ziņojusi par trīs personu grupu, kas sarunājās krievu valodā un pārvietojās ar melnu ”Opel” markas automašīnu.

Uzdodoties par Latvenergo darbiniekiem, šīs personas ieradušās dzīvesvietās pie vecāka gadagājuma cilvēkiem, savu ierašanos pamatojot ar elektrības skaitītāja, transformatora nomaiņas nepieciešamību vai it kā par elektroenerģiju pārmaksātās naudas atmaksāšanu.

Pēc tam potenciālajiem upuriem lūgts samainīt naudu – ja tie piekrituši, noziedznieki, sekojot līdzi upurim, novērojuši vietu, kur tas glabā naudu un, apvārdojot upuri, šo naudu nozaguši.

Atsevišķos gadījumos noziedznieki šādā veidā nozaguši pat vairākus tūkstošus eiro. Kopumā policijai ir ziņas jau par vismaz desmit noziegumu epizodēm Latgalē, Vidzemē un Zemgalē, kuru laikā noziedznieki kopumā nozaguši ap 10 tūkstošiem eiro.

Tāpat zināms, ka vairākos gadījumos noziedzniekiem nav izdevies realizēt savu mērķi, jo personām, pie kurām noziedznieki ieradušies, radās aizdomas un tās nav turpinājušas sarunu ar noziedzniekiem, bet nekavējoties ziņojušas policijai. Saņemtā informācija tika apkopota un palīdzēja policijai nonākt uz pēdām noziedzniekiem un viņus aizturēt.

Policijai ir aizdomas, ka attēlā redzamās personas ir izdarījušas arī citus līdzīgus noziegumus, tādēļ lūdz atsaukties iedzīvotājus, kas cietuši no attēlā redzamo personu darbībām, zvanot pa tālruni: 65403323, 65403390, 26558076 vai 110.

Video

2 komentāri

TOP komentāri

 • shivirilka
  +1

  shivirilka

  Šitie nav tie paši kas uz ielas bāzās virsū ar "zelta" izstrādājumiem?

  11.01.2016 15:16

 • jā
  0

  tiem jau uz pieres ir rakstīts, kas pa tipiem1!!!

  13.01.2016 16:53

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas