Kibernoziedzība attīstās: ar viltus e-pastiem no uzņēmumiem var izkrāpt milzu naudas summas

0 komentāri

Attīstoties datortehnoloģijām, arvien izsmalcinātāki kļūst arī krāpnieki. Tomēr reizēm pietiek ar brīnumaini vienkāršu shēmu, lai nozagtu miljonus – to secinājuši Finanšu noziegumu izmeklētāji no prokuratūras. Viņi brīdina, ka Eiropā arvien biežāk nauda no uzņēmumiem tiek izkrāpta, ar epastu starpniecību uzdodoties par firmas vadītāju, un uzdodot grāmatvedim pārskaitīt naudu uz krāpnieku kontiem. Vairākos gadījumos šādi izkrāptā nauda nonākusi arī Latvijas bankās.

Izmeklējot Latvijas bankās ieplūstošo melno naudu, prokuratūras darbinieki šogad atklājuši jaunu un biedējoši efektīvu krāpšanas shēmu. Uzņēmuma vadītājs nosūta grāmatvedim epastu ar uzdevumu pārskaitīt naudu uz kādu kontu, it kā, lai norēķinātos par darījumu. Grāmatvedis, kurš pieradis izpildīt priekšnieka rīkojumus, to arī izdara. Vēlāk atklājas, ka e-pasts nācis nevis no priekšnieka, bet no hakeriem, kuri izmantojot visnotaļ vienkāršu programmēšanas triku, likuši sevis sūtītajam e-pastam izskatīties kā nākušam no firmas vadītāja.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Izmeklētāji pagaidām atklājuši piecus šādus gadījumus. Nauda izkrāpta no uzņēmumiem Vācijā un Francijā, bet nonākot Latvijas banku kontos, prokuratūra to iesaldējusi.

Ir tikai laika jautājums, līdz šāda krāpšana sāks notikt arī Latvijā, tādēļ speciālisti aicina Latvijas uzņēmējus šādu vadības praksi nepiekopt. Ja tomēr nekādi nevar izvairīties no svarīgu norādījumu došanas epastā, vajadzētu ievērot pēc iespējas izsmalcinātākus drošības pasākumus.

Kopumā šogad noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienests Latvijas bankās iesaldējuši 13 miljonus eiro, kas Latvijā un ārvalstīs izkrāpti izmantojot datorkrāpniecību

Skaties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas