Eiro banknotes Latvijā neatpazīst, un iekrīt uz viltotām naudas zīmēm

0 komentāri

Latvija jau pavisam drīz varēs svinēt pirmo gadskārtu kopš pievienojusies eiro zonai. Tomēr darvas pikucis šajā visā ir fakts, ka vienoto Eiropas valūtu ir iecienījuši arī naudas viltotāji, kas, nenoliedzami, skar arī Latviju.

Latvijas Bankas Naudas tehnoloģiju nodaļas vadītājs Andris Tauriņš skaidro, ka Latvijā sastopamie viltojumi pamatā ir radīti citās valstīs. ”Tas attiecas gan uz banknotēm, gan uz monētām. Gandrīz visas banknotes ir pazīstamas viltojumu klases, tādas pašas kā citās eiro zonas valstīs, un tās proporcijas arī ir līdzīgas,” norāda A. Tauriņš.

Visvairāk eiro viltojumu ir atrasts Francijā un Spānijā, bet visbiežāk šobrīd vilto 20 eiro banknoti. Latvijā 99 % viltojumi ir ražoti ārzemēs, un specialisti atklāj, ka Latvijā šogad atrastas ap 1000 viltotu eiro banknošu, kā arī 400 monētas no kurām lielāko daļu sastāda 2 eiro monētas.

Demonstrējot, kā atpazīt viltojumus, A Tauriņš, rāda oriģinālu un viltojumu, norāda, ka neīstai banknotei hologramma ir bāla salīdzinoši ar oriģinālu. ”Viltojumi ir diezgan vienkārši, bet nu cilvēki tāpat iekrīt un paņem pretī,” atklāj A. Tauriņš. Tas ir pilnībā iespējams, jo Bez tabu veiktajā aptaujā nejaušiem garāmgājējiem un Saeimas deputātiem  tika uzdots vienkāršs jautājums – kas ir attēlos uz 5 eiro banknotes. Atbildi faktiski precīzi nosaukt nevarēja neviens.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas