Drosmīgs aculiecinieks no noslīkšanas izglābj ielūzušu cilvēku

1 komentārs

Kāds vīrietis, izdzirdot upē ielūzuša cilvēka izmisīgus palīgā saucienus, pats metās to glābt. Lai arī viņš pats ielūza upē, pēc tam ar laivas palīdzību, laužot ledu, viņš piekļuva ledū ielūzušajam un viņu izglāba, ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki.

Trešdienas rītā plkst. 8.30 VUGD saņēma informāciju, ka Neretas novada Zalves pagasta Dienvidsusējas upē ledū ielūzis cilvēks. Nokļūstot notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji noskaidroja, ka šorīt kāds 35-40 gadus vecs vīrietis, šķērsojot upi, ielūzis ledū.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Viņa palīgā saucienus izdzirdēja blakus esošās mājas saimnieks, kas steidzās palīgā. Sākumā saimnieks mēģināja pa ledu nokļūt līdz vīrietim, nesot viņam trepes, pie kurām slīkstošais varētu pieturēties. Jau netālu no krasta glābējs pats ielūza plānajā ledū. Tā kā upes krastā viņam atradās laiva, tad saimnieks ar laivas palīdzību, laužot ledu, nokļuva līdz ielūzušajam un nogādāja viņu krastā.

Riskējot ar savu dzīvību, saimnieks izglāba slīkstošo vīrieti. Kad ugunsdzēsēji glābēji ieradās notikuma vietā, vīrietis jau bija izglābts un atradās pie mediķiem.

Ugunsdzēsēji glābēji saimnieka laivu nogādāja krastā. Kā atzina ugunsdzēsēji, ledus šajā vietā bija ārkārtīgi plāns, un pat neliela uzsitiena rezultātā tas lūza. Ja tuvējo māju saimnieks nebūtu izdzirdējis palīgā saucienus un steidzies glābt, tad, visticamāk, šis gadījums beigtos traģiski.

VUGD izsaka pateicību drosmīgajam iedzīvotājam, kurš pašaizliedzīgi, riskējot ar savu dzīvību, steidzās palīgā nelaimē nokļuvušajam vīrietim.

Daudzviet Latvijā ūdenstilpnes jau ir brīvas no ledus, tomēr vietām tās klāj trausls un plāns ledus. VUGD atkārtoti brīdina, ka šobrīd atrasties uz ledus ir bīstami.

1 komentārs

TOP komentāri

  • dzidra
    +1

    dzidra

    visu cienu tadiem cilvekiem

    25.02.2015 12:56

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas