Dabas katastrofa Šlokenbekas ezerā: zivis uzpeld ar vēderiem uz augšu

3 komentāri

Šlokenbekas ezera tuvumā dzīvojošie tukumnieki zina stāstīt, ka šajā ūdenstilpē ik pa brīdim manāms kāds piesārņojuma pleķis vai kāda cita dīvainība, taču pēdējo dienu laikā piedzīvotais pārspēj visu iepriekš redzēto – ar vēderiem gaisā uzpeldējis lērums zivju.

Tukumniece Edīte Šlokenbekas dzirnavu ezeru makšķerēšanai iecienījusi jau sen. Pirms dažām dienām, atnākot uz šo vietu, viņas skatam pavērusies patiesi baisa aina – ezera bagātības, zivis, vēderiem uz augšu šūpojušās starp lēpju lapām. Tur tās palēnām plosījušas kaijas un citi putni. Iedzīvotāji satraukušies, ka notikusi vietēja mēroga dabas katastrofa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Valsts vides dienesta pārstāve raidījumam Degpunktā atzīst, ka iedzīvotāji situācijas nopietnību nepārspīlē, un Slocenes upē, kā arī Šlokenbekas ezerā tik tiešām nonākušas bīstamas vielas.

Iespējams, zivju bojāejā vainojams tieši Tukuma piena ražotnē izmantotais tīrīšanas līdzeklis. To, pēc vides dienesta ziņām, uzņēmumā, uzzinot par notikušo, jau aizstājuši ar citu. Šobrīd tiek veiktas analīzes gan ūdenstilpēs, gan attīrīšanas stacijā, gan no pašā ražotnē iegūtajiem ūdens paraugiem.

Atbildīgie sola aprēķināt videi nodarītos zaudējumus, kā arī izvērtēt, vai šajā gadījumā pret piesārņotāju ierosināt administratīvo lietu, kā arī piemērot kādus sodus.

Skaties video!

3 komentāri

TOP komentāri

 • Uldis
  0

  Uldis

  Nezinām visu, nerunājam. Skaļi klaigātāji ir pietiekoši.

  09.07.2015 14:43

 • Sandra
  0

  Sandra

  Vainīgie tiks atrasti, tāpēc nav jēgas pašlaik veikt minējumus, kur nu vēl kādu vainot...

  08.07.2015 15:09

 • igor
  0

  igor

  Nu tad Tīlei arī būtu viss jāsedz.. ne jau pilsētnieki, tīrītava, vai piensaimnieki nebūs paveikuši savu darbu...

  08.07.2015 14:43

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas