VIDEO! Rīgas satiksmes šoferu braukšanas stils pārsteidz autovadītājus! Ko par to saka drošas braukšanas eksperts?

2 komentāri

Raidījums Bez Tabu saņēmis kārtējo sūdzību par Rīgas satiksmes sabiedriskā transporta vadītāju. Šoreiz tiek ziņots, ka nezināmu iemeslu dēļ no pieturas cenšas pārkārtoties kreisajā joslā. Kad tas ir izdarīts, trolejbusa vadītājs pārbrauc krustojumu un pie gājēju pārejas atkal pārkārtojas labajā braukšanas joslā. Tā rezultātā autovadītājiem, kas atrodas aiz trolejbusa, jābremzē. Ko par to saka drošas braukšanas eksperts, noskaidrojis raidījums Bez Tabu!

Iesūtītais video ticis uzņemts ap sešiem vakarā Brīvības un Tallinas ielas krustojumā. Apsekojot notikuma vietu citā laikā, raidījums Bez Tabu līdzīgu rīcību no citu sabiedriskā transporta vadītāju puses gan nenovēro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skaties, kāda bijusi šī situācija!

Drošas braukšanas speciālists Māris Krauze skaidro situāciju – sabiedriskajam transportam, uzsākot kustību no pieturvietas, ir priekšroka. Tādēļ pārējiem vadītājiem ir jādod ceļš. Tāpat arī situācijās, kad sabiedriskais transports vēlas mainīt braukšanas joslu, sabiedriskajam transportam ir priekšroka, uzsākot kustību. Taču, ja trolejbuss vai autobuss jau atrodas kustībā, tad gan kārtība ir cita – viņam jāpārliecinās, lai viņš netraucē citus autovadītājus. M. Krauze akcentē – lai arī minētajā video redzams, ka Rīgas satiksmes vadītājs mazliet nekorekti mainījis braukšanas joslas, arī pārējiem ceļu satiksmes dalībniekiem ir jārespektē sabiedriskais transports.

Skaties foto:

Ja vieglās automašīnas vadītājam nāktos strauji bremzēt, tad šajā gadījumā sabiedriskais transports būtu pārkāpis noteikumus, taču šajā gadījumā distance esot bijusi pietiekama, uzskata drošas braukšanas eksperts. ”Minētajā video ir redzama intensīva kustība, un intensīvā kustībā joslu maiņa būtībā ir ierobežota. Lai pārkārtotos un apsteigtu kādu vadītāju, nedrīkst mainīt joslu,” stāsta M. Krauze.

Rīgas satiksme no šā konkrētā vadītāja ir saņēmusi paskaidrojumu. Tajā vēstīts, ka trolejbusa vadītājs mainījis joslu, lai apbrauktu ielas malā novietotu vieglo automašīnu. Tajā brīdī, kad trolejbuss sāka kustību, arī ”šķērslis” – minētā vieglā automašīna – uzsāka kustību un aizbrauca prom.

Rīgas satiksme skaidro, ka viņi aicina cilvēkus par šoferīšu negodprātīgu un agresīvu braukšanu viņiem ziņot. Jo, protams, uz šiem šoferiem attiecas tie paši noteikumi, kas uz visiem citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Video – eksperta viedoklis!

2 komentāri

TOP komentāri

 • gqg
  +1

  gqg

  Nav jau problēmu mainīt joslas. Tas kas satrauc, KA BEZ PAMATOJUMA SABIEDRISKAIS TRANSPORTS LIEN OTRAJĀ JOSLĀ. Un tā tas ir bieži. Pirmā josla ir brīva, bet sab.trans. ir jālien tajā otrajā joslā. Ja!? Divas joslas tiek aizņemtas un kustība notiek lēnāk

  30.11.2015 22:15

 • Cigors
  0

  Cigors

  Drīzak priekšā tas melnais vieglais (iespējams taxis) ar avareikām stāvēja un tālab trolejbus jau laicīgi pārmuka uz otru joslu.

  01.12.2015 16:39

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? 1

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas