Vēl neesi paspējis nopirkt vai nocirst eglīti? Ir varianti!

0 komentāri

Ja vēl gadījumā neesi paspējis iegādāties Ziemassvētku eglīti, tad Tu vēl to vari pagūt izdarīt. Kas jāņem vērā, eglīti cērtot mežā, un kas – pērkot to podiņā? Skaties, lasi un uzzini!

Pirms iegādājaties eglīti podiņā, jātiek skaidrībā, vai eglīti pēc svētkiem vēlēsies iestādīt. Ja nē – labāk šādu soli nemaz nespert. Savukārt, pērkot eglīti, pats galvenais ir eglītes podiņš. Jo smagāks – jo lielākas izredzes to ieaudzēt, jo tas nozīmē, ka eglītei ir liela sakņu sistēma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tāpat eglītes dzīvības spēju var noteikt, aplūkojot tās pumpurus – tiem jābūt zaļiem. Pēc tam, kad kociņš nopirkts, eglīti podiņā nevajadzētu likt tuvu radiatoriem un krāsnīm. Eglītei podiņā, dzīvam kociņam, tagad dabā ir miera periods, tādēļ labāk, lai dzīvoklī visu laiku nav ļoti silts.

Tāpat pēc tam nevajag uzreiz egli nest ārā, ja ir ļoti auksts, jo eglīte vienkārši nosals, ņemot vērā krasās temperatūras maiņas.

Ja cilvēks pēc svētkiem nevēlas saglabāt eglīti – iesaka ņemt jau nogrieztu eglīti, jo tā būs divreiz lētāka. Turklāt Latvijas Valsts mežu pārstāvis Kaspars Riže akcentē – “jābūt atbildīgam par to, ko esi pieradinājis”. Proti, eglīte podiņā – tā ir atbildība, un mest ārā to nebūtu īsti labi.

Tāpat ikviens iedzīvotājs Latvijas Valsts mežos var nocirst vienu eglīti, kas aug ceļu un grāvju malās, uz stigām un elektrolīnijām. Tā nedrīkst būt augstāka par trīs metriem, un ir jānocērt līdz ar zemi.

Video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas