Vai skola drīkst publicēt bērnu fotogrāfijas sociālajos tīklos bez vecāku piekrišanas?

1 komentārs

Vai tiešām skolai un skolotājiem ir tiesības publicēt bērnu fotogrāfijas interneta portālos, piemēram, Facebook.com un Draugiem.lv bez vecāku ziņas un piekrišanas? To skaidro raidījums Bez Tabu!

Šāds jautājums radies kādai Bez Tabu skatītājai, jo māsas bērna klases audzinātāja regulāri publicē klases fotogrāfijas sociālajos tīklos. Sava bērna skolu viņa gan esot informējusi, ka nevēlas, lai viņas bērna bildes būtu, piemēram, sociālajā tīklā Facebook.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lūk, kādu atbildi sniedz Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītāja Inita Juhņēviča!

Ja skola vēlas skolēnu fotogrāfijas publicēt sociālajos tīklos, tad patiešām – ir nepieciešama vecāku atļauja! Mūsu pieredze rāda, un tas arī ir tiesiski un likumīgi, ka šo vecāku piekrišanu var prasīt vienu reizi, piemēram, kad vecāks raksta iesniegumu par iestāšanos skolā. Tad arī izglītības iestāde var uzdot šo jautājumu – vai neiebilstat, ka jūsu bērns tiek fotografēts vai filmēts un ka šis materiāls tiek publiskots. Skola tad ar vecāku atbildi rēķinās visu laiku, kamēr skolēns mācās šajā skolā.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Gita
    0

    Gita

    Sviestā mēs ar visu šito ejam.. Kur tad klases fotogrāfiju var likt, ja pat ne skolā uz stenda?

    16.02.2016 09:41

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas