Vai islāmticīgajām bēgļu sievietēm Latvijā ļaus staigāt “burkās”? Top jauns likumprojekts

0 komentāri

Viens no karstākajiem tematiem, par ko tiek lauzti šķēpi bēgļu uzņemšanas jautājumā, ir tā dēvēto “burku” jeb seju aizsedzoša apģērba aizliegšana. Patlaban top likumprojekts par to, taču pieejamā informācija ir visai skopa.

LU Teoloģijas fakultātes pētniece Olga Petrova skaidro, ka pēc islāma dogmatikas nemaz nav nepieciešamas aizklāt seju un tā esot katras sievietes individuāla izvēle. Tomēr starp islāma zinātājiem pastāv viedokļu dažādība par pilna hidžaba nēsāšanas nepieciešamību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Topošo likumprojektu Saeimā iniciējusi Latvijas Reģionu apvienība, bet virzītājs ir Tieslietu ministrija. Patlaban vēl nav pieejama pilnīga informācija par tā tapšanas gaitu, taču zināms tas, ka ir profesijas, uz kurām seju aizsedzošs apģērba ierobežojumi neattieksies – piemēram, velokurjeri, kuriem tas nepieciešams, lai pasargātu seju no aukstuma, kā arī specdienestu darbinieki.

Foto

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas