Vai godīgi? Talsos izsludina auto iepirkumu, kura “uzvarētājs” jau ir skaidrs pirms tam…

12 komentāri

Pašvaldību iepirkumi no privātpersonu darījumiem atšķiras ar to, ka tajos tiek tērēta tava nauda, nodokļu maksātāj. Tieši tāpēc pašvaldību darījumus strikti reglamentē Publisko iepirkumu likums. Tomēr ne vienmēr vispārpieņemtas normas ir saistošas vietvaru pārstāvjiem. Tā tas ir arī Talsu novadā.

Talsu novada dome izsludinājusi atklātu konkursu publiskam auto nomas iepirkumam pašvaldības vajadzībām. Zīmīgi ir tas, ka iepirkuma konkursa prasības ir pielāgotas tikai vienam pretendentam – Škoda markas auto.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Latvijas Auto asociācija dēvē par iepirkuma procesa diskreditēšanu. Tikmēr Talsu novada domes Iepirkuma komisijas priekšsēdētājs Oskars Kļava netieši atzīstas pārkāpumā – kaut arī konkurss ir izsludināts, pirms tā pašvaldība diezgan skaidri zina, ko vēlas.

Foto

Video

12 komentāri

TOP komentāri

 • ss
  +3

  ss

  Uzvarēt var jebkurš
  Atved no Čehijas škodu un nopelni. Uz priekšu lai veicas

  02.02.2016 05:59

 • Fantomass
  +1

  Fantomass

  Es atvainojos: vai kāds ir parēķinājis reālās šī iepirkuma izmaksas? Cik katrs auto izmaksās nodoļu maksātājiem kaut vai tuvāko piecu gadu laikā?
  Viss būtu saprotams, ja Talsi atrastos arābu emirātos, bet mēs esam tur, kur esam, algu līmenis ir tāds , kā ir.
  Tīri rēķinam apkopes+ auto vērtības kritumu+ceļa nodokļi+apdrošināšanas+ līzingu jeb nomas procenti un vēl neparedzētas izmaksas, remontus, kuru nesedz garantija? Un nevajag te stāstīt brīnumus par jauno auto degvielas ekonomiju, to var panākt arī ar vecu auto.(ja mazliet pacenšas)
  Cik izmaksā gadā kaut vai pati lētākā jauna škoda un cik izmaksā kaut kāds labi uztrurēts vecs pasāts vai opelis gadā? '
  Ja jaunu auto iegāde būtu ļoti izdevīgs darījums, tad ir jautājums, kādēļ vēl visi Talsi nebraukā ar jauniem auto? (es varu pateikt priekšā-jo saprātīgi cilvēki saprot cik tas izmaksā un lielākā daļa to nemaz nevar atļauties pat, ja gribētu)
  Kādēļ domes darbiniekiem jābrauc ar jauniem auto, ja ar vidējo algu valstī knapi var nopirkt auto līdz 1000EUR un pat tad vēl jāņem līzings?
  Kur palikusi saimnieciskā domāšana? Valstiska domāšana? Kur ir mūsu valsts saimnieki? vai ir tikai izsaimnieki?
  Ja nopērkam jaunas škodas, kur aizies lielākā daļa naudas problēmas risināšanai? Vai tā paliks valstī? Ja nopērkam sakarīgu lietotu auto noteikti virs 10-15+gadu vecu, cik naudas izdosim uz ārzemēm škodas ražotājiem un cik atstāsim vietējiem uzņēmējiem opeļa vai pasāta remontiem?
  Vai ir kāds no šāda rakursa paskatījies?
  Vai mēs joprojām rīkojamies tikai no padomju laika vērtību skalas rakursa un dogmām: jauns auto-jebkura vīrieša sapņa piepildījums un dzīves jēga? Kad var ņemt no ''kopējā katla cik tik uziet''?
  Ko mēs iegūsim no tās jaunās škodas?
  Kādēļ problēma tika risināta ar jaunu auto iegādi? Kādus uzdevumus tie pildīs?
  Vai ir izvērtētas arī problēmas risinājuma alternatīvas? Es nerunāju par alternatīvas auto markas iegādes iespējām vai citādi formulētas specifikācijas izstrādi. Es runāju par problēmas alternatīvu risinājumu pēc tās būtības. Te mazliet pakustinam pelēko vielu...
  Vai naudu nebūtu prātīgāk ieguldīt kaut kādā jēdzīgākā lietā, kas uzlabotu mūsu visu labklājību?

  P. S. pēc līdzcilvēku, jau var teikt, gadiem ilgas pieredzes-daudzām jaunām automašīnām (pat labi atpazīstamām markām, nesaukšu konkrētas markas) tiek novērotas interesantas parādības kā, piemēram, rūsa jau otrajā vai trešajā ekplotācijas gadā(progresīvās ūdens bāzes krāsas), panelis pēc pāris gadiem mēdz atgādināt "ziemassvētku eglīti"(ražot ātrāk un lētāk) jo deg puse no iespējamām brīdinājuma lampām -ražotāju(biznesa) galvenais mērķis, diemžēl, nav radīt labu produktu, kas kalpos ilgi un uzticami, bet gan pēc iespējas izcelt lielāku piķi, lai pēc garantijas beigām nebūtu vērts remontēt, bet dzīzāk iebraukt nākamajā līzingā un nopirkt viņu iztrādāto nākamo ģeniālo produktu :)

  02.02.2016 20:58

 • K
  0

  K

  Visur tas jau ir iepriekš zināms

  03.02.2016 21:02

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas