Uzmanies no “pīkstinātājiem”! Parādījusies jauna krāpniecības metode

33 komentāri

Sociālajos tīklos arvien lielāku uzmanību izpelnas ieraksti par telefonkrāpniekiem. Jautāsit kādiem – vai telefoni tiek zagti? Nē, šoreiz stāsts par gadījumiem, kad cilvēki saņem zvanus no citu valstu tālruņa numuriem.

Arī raidījums Bez Tabu ir saņēmuši vairākas sūdzības par to, ka nezināmi ārzemju numuri iezvanās un atstāj neatbildētus zvanus. Kāda skatītāja raksta:

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Nepatīkami apzināties, ka ar to es neko nevaru izdarīt, un es pat īsti nezinu, kas tas ir!!

Protams, ka tas ir nepatīkami, ja tev nepārtraukti zvana sveši numuri, turklāt vēl ārzemju, un tu nesaproti, ko vari darīt un kā tikt no viņiem vaļā. Kāpēc viņus sauc par krāpniekiem? Jo, šādā veidā iezvanoties, viņi it kā iekasē no tevis naudu. Lai noskaidrotu visu sīkāk, raidījums Bez Tabu devās visu noskaidrot uz Valsts policiju!

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākais speciālists Dairis Anučins uzskata, ka nav izslēgts, ka kādā no policijas iecirkņiem ir saņemts kāds iesniegums, taču ir jāsaprot, vai šādos gadījumos var runāt par kāda veida krāpniecību!

Ja ir vienkārši saņemti zvani no nezināma numura, pirmkārt, būtu ieteicams, ja tas ir kāds ārzemju numurs, no kura cilvēks negaida zvanus, tad varbūt nav vērts atbildēt. Otrs – būtu jāvēršas pie mobilā sakaru operatora, kurš var bloķēt attiecīgo numuru un pārbaudīt to! Un trešais – ja pēc tam ir konstatēts, ka mēneša beigās ir saņemts liels rēķins nepamatoti, tad jāvēršas policijā ar iesniegumu.

Internetā pieejama informācija, kurā telekomunikāciju kompānija Tele2 norāda, ka, uz šiem numuriem nekādā gadījumā nedrīkst atzvanīt. Ja jūs piezvanīsiet krāpniekiem, tiks noskaitīta nauda vai saņemsit lielu rēķinu par pakalpojumiem. Atbildēt uz šiem zvaniem var, jo maksa par ienākošajiem zvaniem netiek ņemta. Jautājums tikai – kā šie krāpnieki tiek pie šīs naudas?

Video

33 komentāri

TOP komentāri

 • Liene
  +5

  Liene

  Nekad dzīvē neesmu ticējusi pelnīšanai internetā un reģisteējusies kaut kādos tādos saitos.

  26.02.2016 18:32

 • Zane
  +3

  Zane

  Galiigi shkjeersaam koments, taa nu gan nav

  26.02.2016 18:15

 • Bārts Simpsons
  +2

  Bārts Simpsons

  Paldies Tele2..... ja jau viņi var pieprasīt abonenta maksu par nobloķētu simkarti, tad kāpēc gan nenotirgot pāris 10 000 telefona nr?

  26.02.2016 22:51

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas