Uz iepakojuma viens, bet saturs cits! Vai šādi drīkst maldināt pircējus?

2 komentāri

TV3 raidījums Bez Tabu saņēmis ziņu no skatītājas, kura, ciemojoties pie radinieces, pamanījusi, ka apkritis atvērts siļķu spainītis. Steigusies to pacelt, bet liels bijis viņas pārsteigums, ieraugot, ka spainītis ir tukšs – siļķe jau salātos.

Apskatot iepakojumu, pārsteidzis, cik reāls tas ir. Izskatās pēc parasta caurspīdīga spainīša, kurā iekšā siļķu filejas gabaliņi, skaisti sarindoti. Bet patiesībā tā ir grafiska uzlīme.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skatītāja bažījas, ka daudzi uzķeras uz šo mārketinga triku, bet patiesībā tas, viņasprāt, ir maldinošs, jo saturs neesot ne tuvu tāds, kā uz grafiskās uzlīmes.

Bez Tabu veic eksperimentu – pirkumu ar, iespējams, maldinošo iepakojumu iegādājas divos dažādos veikalos. Uz kārbiņas grafiska uzlīme, un nemaz sākotnēji nenoteikt, ka tas nav īstais saturs. Starp citu, citiem siļķu produktiem iepakojums caurspīdīgs – redz ko pērk.

Produkta satura apraksts gan atbilst tam, kas patiesībā ir spainītī, tomēr sīpolus un šķidrumu nemana uz grafiskā attēlojuma.

Foto

Video

2 komentāri

TOP komentāri

 • ēdu siļķi...
  0

  ēdu siļķi...

  un konstatēju, ka Latvijā dzīvo čīkstuļi. Starp citu, saturs ir garšīgs, ar visiem marinētajiem sīpoliņiem.
  Bon apetit!

  20.02.2016 14:08

 • Jānis
  0

  Jānis

  Es arī noticēju šim iepakojumam, bet kad atvēru to, tikai pasmējos un uztvēru to kā labu joku.

  19.02.2016 20:20

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas