Taxify tipa pārvadājumus Latvijā Rīgas dome “nekad neatbalstīs” – saka Satiksmes departamentā

1 komentārs

Satiksmes departaments Rīgā  ”nekad neatbalstīs” tādus pasažieru pārvadājumus kā Taxify, kas izmanto pasaulē pieņemto ”ride-sharing” praksi jeb pasažieru dalīšanos izmaksās par braucieniem, raidījumam Bez Tabu norāda departamenta pārstāvji.

”Rīgas domes satiksmes departaments kā atbildīgā iestāde autopārvadājumu jomā nekad neatbalstīs, ka fiziskas personas bez attiecīgas licences sniedz taksometru pakalpojumus. Mēs esam par to, lai pasažieru pārvadājumus veiktu licencēti pārvadātāji,” Jeļena Dzikēviča, departamenta pārstāve.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tāpat arī Satiksmes ministrijā vairāk sliecas uz to, ka Latvijā kas līdzīgs Uber pakalpojumiem, kas pieejami Eiropā un ASV, nevarētu būt iespējams.

Jau vēstīts – Latvijā jau kādu laiku var izmantot lietotni Taxify. Tās kūrētāji piedāvā iespēju arī privātpersonām piepelnīties, pārvadājot pasažierus, kuri dalās izmaksās par braucienu/ Proti, braucot no punkta A uz punktu B, pasažieri ”piemet” naudu šoferim par degvielu un amortizāciju.

Taxify pārstāvji saka, ka ir atvērti sadarboties ar Valsts ieņēmumu dienestu, lai sniegtu informāciju par nodokļu nomaksu par veiktajiem pakalpojumiem. ”Man grūti pateikt, kas notiks Latvijā, bet mēs centīsimies atvērt angliski dēvēto ”rides sharing” modeli arī Latvijā.

Policijā tikmēr skaidro – pēc būtības un izpausmēm, kā tiek izpildīti Taxify pasūtījumi, tie atbilst taksometru darbībai.

Tiesa gan, Eiropā un ASV, kā arī citviet pasaulē jau veiksmīgi darbojas līdzīga aplikācija – Uber. Tiesa gan, arī pasaulē Uber ir daudz pretinieku – krietni zemāko izmaksu dēļ Uber “atņem” klientus tradicionālajām taksometru kompānijām, un tas pat radījis plašus taksometru protestus. Tikmēr klienti priecājas par lētākiem braucieniem, ko piedāvā Uber pārvadātāji.

Uber Eiropā sola radīt 50 tūkstošus darbavietu

ASV taksometru pakalpojumu izsaukšanas uzņēmums Uber paziņojis par to, ka 2015. gadā plāno strauji vērst plašumā savu darbību Eiropā. Uber ir apņēmies Eiropā radīt 50 tūkstošus jaunu darba vietu, ziņo BBC.

Uber piedāvā mobilo aplikāciju taksometru izsaukšanai, un savu darbību uzsāka 2009. gadā Silīcija ielejā. Kopš tā laika uzņēmums ir audzis gan ASV, gan citviet pasaulē.

Foto:

Video!

1 komentārs

TOP komentāri

  • Guncha
    +1

    Guncha

    Kārtējais latviešu tupums. Citās valstīs, viss normāli, var darboties, var lietot, pie mums kā parasti - viss caur pakaļu

    07.02.2016 11:52

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas