“Viņa pateica datumu, kad nomirs mans bērns”, tā savus upurus Rīgas ielās biedē zīlniece!

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Baiba Runce. Bez Tabu bijis viņas mīļākais raidījums, vēl pirms pati tajā sākusi strādāt. Darba dienas paiet nemanot, jo katru dienu sagaida vismaz viena neparedzēta situācija. Lai strādātu Bez Tabu, jābūt drosmīgam, apķērīgam, radošam, ar labu humora izjūtu un nenormālam, tas raidījuma žurnālistus padara atšķirīgus.

10 komentāri

Rīgas centrā cilvēkus uzrunā zīlniece, kura redzot krustus viņu sejās. Sieviete piedāvā lāstu noņemt, un pateicībā par to pieprasa, lai klients iztukšo savu maciņu. Iedzīvotāji pārliecināti, – zīlniece piekopj “čigānu hipnozi”, tādā veidā izkrāpjot naudu no garāmgājējiem.

Visbiežāk zīlniece sastopama Brīvības un Lāčplēša ielas krustojumā. Savus klientus, vai drīzāk – potenciālos upurus, uzrunā, lūdzot pastāstīt, kā nokļūt līdz Medicīnas centram ARS. Cilvēks norāda ceļu un ir gatavs doties tālāk, bet sieviete viņu notur aiz rokas un pasaka ļoti biedējošu frāzi – “jums uz sejas ir krusts”!

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vienai sievietei nosaukts konkrēts datums, kad nomiršot viņas tuvākais cilvēks – dēls. Citai norādīts uz blakus esošo baznīcu, un teikts, ka tā esot Dieva griba, ka abas satikušās. Sieviete, kura it kā vēloties izpalīdzēt, aicina uz tuvāko vārtrūmi un piedāvā no lāsta atbrīvot.

 

Tad sieviete sāk skaitīt pantiņus, kas skanot līdzīgi lūgšanai, liek atkārtot arī savam klientam. Bieži tiek atkārtot vārds “Āmen”. Galu galā, čigānu tautības sieviete par saviem pakalpojumiem vēlas saņemt arī pateicību – visu, kas maciņā, un dažreiz ar to vien nepietiek. Sieviete aicina doties uz tuvāko bankomātu un izņemt vēl naudu.

Aculieciniece sievieti arī nofilmējusi darbībā un uzskata, ka cilvēki neapzinās, ka iedevuši viņai naudu, jo to uzskata drīzāk par ziedojumu.

Hipnopsihoterapeite Dace Rolava arī pati reiz saskārusies ar “čigānu hipnozi”, tas noticis vēl padomju laikos un par pakalpojumu samaksājusi 5 rubļus. Čigānu hipnoze tiekot atsevišķi izdalīta no hipnozes metodēm, jo cilvēks jau netiekot apzagts, upuri paši izvelk no maka naudu.

Dace Rolava, hipnopsihoterapeite

Kādam viņa pasaka nākotnes problēmu, kādam nākotnes iespēju, kādam pastāsta par pagātnes notikumu, jo daudzām čigānietēm tiešām ir spēja redzēt!

Arī Valsts policijā teic, ka šajā gadījumā krāpšana ir vēl grūtāk pierādāma, jo teorētiski cilvēks naudu dod labprātīgi. Dace Rolava skaidro, ka tā ir čigānu tautas sena prakse, to darot tikai sievietes.

Valsts policija aicina cietušās personas uzrakstīt iesniegumu un arī nodot viņu rīcībā uzņemtos video un fotogrāfijas. Jo ir vēl kāda nianse – zīlniece stingri aizliedz klientiem kādam par tikšanos stāstīt, citādāk atkal tikšot uzlikts lāsts, un ,visticamāk, ir vēl daudz upuru.

Foto

10 komentāri

TOP komentāri

 • Krista Spelmane
  +4

  Krista Spelmane

  Nu tulīt VID skries pakal, lai tik samaksā nodokļus :D

  11.01.2017 20:31

 • Laila
  +3

  Laila

  Uzmanieties! Šī sieviete uzdarbojas arī Dobelē,pati to izbaudīju uz savas ādas, un teksts bija tieši tāds pats kā redzējām sižetā.Vienīgi es par laimi neapjuku un naudu nesamaksāju, bet šoks no sākuma bija.Paldies dievam tagad zinu, ka man neviens nemirs.

  11.01.2017 21:07

 • Es
  +3

  Es

  To kundzīti, kas darbojas Rīgas centrā un baida visus, kas apstājas un sāk ar vinju runāt, jau atceros no devindesmitajiem gadiem. Vienreiz uzkjēros, bet nākamreiz vairs pat nepalēnināju soli. Vizuāli nemaz nav mainījusies, tas pats garais ādas mētelis, tikai nosirmojusi... Bet, re kā arvien veicas, ja jau divdesmit gadus darbojas un cilvēki vēl nav vinju atpazinushi...

  11.01.2017 20:24

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas