Pierīgas skolotāji pieprasa veikt izmaiņas algu reformā, jo pretējā gadījumā algas samazināsies

0 komentāri

Par Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvāto pedagogu algu reformas modeli trešdien, 11. maijā, sprieda Pierīgas skolotāji. Viņi pieprasa samazināt skolēnu blīvuma kritēriju – proti, skolēnu skaitu uz vienu skolotāju.

Jau ziņojām, – vairākumā Pierīgas skolu atalgojums pēc reformas nevis palielināsies, bet, labākajā gadījumā, paliks nemainīgs vai pat samazināsies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vissmagāk tas skaršot mazās pašvaldības, kur skolēnu klasēs nav tik daudz.

Savukārt reformā iestrādātas normas pieprasa palielināt skolēnu blīvumu gandrīz divreiz – līdz 14 bērniem uz vienu skolotāju, iepriekšējo 8,12 vietā.

Dzintra Knohenfelde, Baldones vidusskolas direktore:

Baldones pašvaldība ir vismazākā Pierīgā. Un mākslīgi uzlikt visai Pierīgai šādu attiecību, tas ir ļoti nekorekti. Mēs nevaram līdzināties ar savu bērnu skaitu lielajām pašvaldībām. Jaunais modelis ļoti skaisti. Taču, ja skolotājs zaudē 200 eiro uz vienu likmi vai skola deviņus tūkstošus, pēc ļoti provizoriskiem datiem, es domāju, priecāties par šo jauno modeli pedagogi nevar.

Pierīgas skolas pieprasa samazināt plānojamo skolēnu blīvumu vismaz līdz 12 skolēniem uz vienu skolotāju.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas