Par maza bērna smagu piekaušanu, sišanu pa kājstarpi skolasbiedriem piespriež 3000 eiro sodu

5 komentāri

Par 1. klases bērna smagu piekaušanu, ko Jaunjelgavā paveica 5. klases skolēni, tiesa piespriedusi sodu – trīs tūkstoši eiro – 1,5 tūkstoši eiro no katras ģimenes, kurā aug pusaudži, kas bijuši tik vardarbīgi pret mazu puiku, stāsta Edgars Lodziņš, cietušās ģimenes advokāts.

2013. gadā, kad piektklasnieki Jaunjelgavas vidusskolas tualetē smagi piekāva puisīti no pirmās klases, sperot pa kājstarpi, varmāku vecāki savu atvašu nodarījumu stūrgalvīgi noliedza.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Turklāt šis ir jau otrās tiesu instances tiesas spriedums – pirms pusotra gada piespriests naudas sods kopumā divu tūkstošu eiro apmērā.

Foto

Viena no ģimenēm, kuras bērns piekāva puisēnu, pat uzdevās par mazturīgiem, lai nebūtu jāmaksā sods, lai arī viņu bērns trenējas ne tajā lētākajā sporta veidā – motosportā. Abas puses pārsūdzēja spriedumu, un nu tas ir par tūkstoš eiro skarbāks.

Raidījums Bez Tabu vērš uzmanību uz to, ka jau trīs gadus pirms nežēlības pret puisēnu tika konstatēti vardarbības gadījumi Jaunjelgavas skolā, tomēr izglītības iestādes vadība nekādi nav reaģējusi.

Jaunjelgavas vidusskolas vadība ilgstoši pirms incidenta neveica preventīvo darbu, nepilnības iekšējās kārtības noteikumos, puisēna piekaušanu centās noklusēt, turklāt pēc tam vēl kādu laiku ļāva pat cietušajam un varmākam mācīties vienā skolā, vēsta Bez Tabu.

Pat pēc piekaušanas netika izsaukta ātrā palīdzība, un māte ar bērnu pati ar autobusu dodas uz ārstniecības iestādi. Tikmēr Tiesībsarga biroja tā laika vēlme saukt skolas vadību pie kriminālatbildības nav īstenojusies.

Daži statistikas skaitļi

2014. gadā Latvijā no kopējā sūdzību skaita par skolu darbu 14% bijušas sūdzības, kas saistītas bērnu drošību un vardarbību, bet 2015. gadā – jau 20% no visām sūdzībām bija saistītas ar drošību un vardarbību. Tiesa gan, kopš 2013. gada par Jaunjelgavas vidusskolu trauksmes zvans klusē.

Skaties video!

5 komentāri

TOP komentāri

 • Dace
  +1

  Dace

  Jautajums, vai tas sods kaut kā uzlabos cietušās ģimenes stāvokli

  12.05.2016 11:24

 • Duņaša
  0

  Duņaša

  Iet runa ka viss ir pat ļooti izpuščots.Savām acīm redzēju to puiku pēc visa notikušā.Braukāja pa pilsētas ielām ar divriteni, plunčājās pa peļķēm.
  Ar smagiem miesas bojājumiem un morālu traumu tā nedara.
  Tā pēc bija jautājums ārsta slēdzienu redzējat?
  Tā nevar uzkurināt tautu un neteikt visu taisnību.

  14.05.2016 15:32

 • sienas visu redz
  0

  sienas visu redz

  Tu vispār sajēdz ko raksti un tev vai vispār ir bērni? Ja tev tā notiktu es gribētu paskatīties tā varda uzdzīvos nozimi! Tu jau laikam uzdzivo par katru savu bēdu! Sabiedriskais fui!!!

  14.05.2016 12:03

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas