Aizdomas, ka Rīgas 60. vsk. skolēnus mudina pirkt ārsta zīmes eksāmeniem, komentē Šadurskis

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Baiba Runce. Bez Tabu bijis viņas mīļākais raidījums, vēl pirms pati tajā sākusi strādāt. Darba dienas paiet nemanot, jo katru dienu sagaida vismaz viena neparedzēta situācija. Lai strādātu Bez Tabu, jābūt drosmīgam, apķērīgam, radošam, ar labu humora izjūtu un nenormālam, tas raidījuma žurnālistus padara atšķirīgus.

0 komentāri

Bez Tabu saņem vēstuli, zem kuras parakstījušies Rīgas 60. (mazākumtautību) vidusskolas skolotāji, tajā gari un plaši aprakstītas metodes, ar kādām skolas direktore cenšoties saglabāt skolu. Piemēram, skolēniem iesakot tikt pie atbrīvojuma no valsts eksāmeniem.

“Lai nokomplektētu 2 klašu komplektus 10.-12. klasē, visiem skolēniem obligāti ir jāliek vērtējums 4 balles, skolotājus dažādām metodēm administrācija piespiež to izdarīt,” tā vēstulē aprakstītas Rīgas 60. vidusskolas aizkulises.

Pirms centralizētajiem eksāmeniem 12. klašu skolēnus, kuri nav apmeklējuši mācību stundas un kuriem ir ļoti zemi mācību rezultāti, aicina “nopirkt” ārsta zīmes, lai saņemtu atbrīvojumu no valsts eksāmeniem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tikko notikušo piloteksāmenu ķīmijā esot kārtojuši 6 skolēni no 17 (pārējiem it kā lika nopirkt ārsta zīmes), vēl vēstulē norādīts, ka skolā oficiāli strādā 6 direktores vietnieki. Skolas direktore Natālija Djakova komentārus sniegt kameras priekšā atsaka, no sākuma atzīstot, ka negribot, vēlāk sakot, ka neesot sagatavojusies.

Direktore pēc vēstules izlasīšanas apgalvo, ka tā nav taisnība un kāds vēlas viņu apmelot. Skolā tiešām strādā seši vietnieki, bet darba apjoms ir liels, un viņu skaits adekvāts. Latvijas skolu reitinga augšgalā esošās Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas direktoram, piemēram, ir pieci vietnieki.

Tomēr Izglītības kvalitātes valsts dienestā skaidro, ka nodarbināto apjoms netiek noteikts, tas balstās uz skolas un dibinātāja pleciem. Turklāt šajā konkrētajā skolā direktora vietnieki strādājot pusslodzes.

Ķīmijas piloteksāmenu tik tiešām kārtojis neliels skolēnu skaits, bet direktore skaidro, ka tas nav bijis obligāts, tāpēc arī vēstulē rakstītais par ārsta zīmju pirkšanu neesot taisnība. Šogad, pēc skolas personāla sacītā, atbrīvojumu no eksāmeniem saņēmuši trīs 12. klašu skolēni.

Valsts izglītības satura centram katru gadu tiek uzdots jautājums, vai tiek uzskaitīti skolēni, kuri saņēmuši ārsta atbrīvojumu no eksāmeniem – netiek. Vispirms jāatrisina jautājums, kā to darīt un kas šo funkciju varētu veikt. Pagaidām viss gulstas uz ārstu godaprāta.

Valsts izglītības kvalitātes dienests uzskata, ka mākslīga atzīmju paaugstināšana ir pamatots iemesls, lai skolotājs vērstos dienestā. Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis savos komentāros ir skarbs – viņš sola cīnīties un to, ka snauda izglītības sistēmā ir beigusies.

Ministrs uzskata, ja šī informācija ir patiesa, tad tas esot krimināls gadījums no administrācijas puses. Pārbaude esot absolūti nepieciešama, un, ja informācija būs patiesa, skolā gaidāmas pamatīgas pārmaiņas.

Kārlis Šadurskis

Kārlis Šadurskis
izglītības un zinātnes ministrs

Redzat, mums nežēlīgi uzbruka Rīgas domes vadība par to indeksu, kas bija Turlaja pētījumā. Melnu muti Ušakovs, Ameriks, Aldermane stāstīja, ka tā rēķināt nedrīkst, jo ir jādala eksāmenus kārtojošo skaitu, nevis tos, kam būtu jākārto, kuri ir reģistrēti divpadsmitajā klasē. Šajā vēstulē lieliski parādās tā tendence – nu nav latvieši vai mazākumtautības tik slimīgas, ka pēkšņi uz eksāmenu laiku visiem ir ārsta zīmes.

Foto

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas