Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu
Pie stūres

Pie stūres

Viss par un ap satiksmi! Tu un tavs auto, Latvijas ceļi - neceļi, policija, sodi, tehniskā apskate, degviela u.c.

Policistam vienmēr taisnība! Vai tiešām? Apsūdzību ātruma pārkāpšanā šoferis sauc par safabricētu

Policistam vienmēr taisnība! Vai tiešām? Apsūdzību ātruma pārkāpšanā šoferis sauc par safabricētu 2

Tas bija šā gada februāris, kad policijas lielajā sanāksmē tās priekšnieks Ķuzis paziņoja, ka turpmāk policistiem būs jābūt izpalīdzīgākiem. Proti, policisti vairs neslēpsies krūmos, bet gan būs vairāk redzami ielās un palīdzēs ķibelēs nonākušajiem autovadītājiem. Par pretējo ir pārliecināts mūsu nākamā stāsta varonis, kurš saka, – ja vajadzēs, taisnības meklējumos ies kaut līdz Augstākajai tiesai.

Vai zināji? Ultravioletie stari – tas ir negantākais ādas ienaidnieks

Vai zināji? Ultravioletie stari - tas ir negantākais ādas ienaidnieks

Tuvojoties vasarai, aizvien biežāk uzturamies ārpus telpām un lutinām sevi ar saules gaismu un siltumu. Saule sniedz mums enerģiju, palīdz organismam ražot pietiekami daudz D vitamīna un stiprina imūnsistēmu, taču ir ļoti svarīgi izprast arī saules staru negatīvos efektus, pievērst uzmanību mūsu ādas veselībai un sauļoties atbildīgi.

Pareiza ādas kopšana vasarā nozīmē skaistu ādu visu gadu

Pareiza ādas kopšana vasarā nozīmē skaistu ādu visu gadu 2

Kamēr mums vasara ir brīvdienu, izklaides un dažādu citu baudu laiks, mūsu ādai šī sezona ir īstākais izaicinājums. Vai tev jau ir skaidrs, kādi pasākumi būtu jāveic un kas jāzina, lai gada karstākais un skaistākais laiks neradītu nevajadzīgus apgrūtinājumus un neērtības?

“Man jāmaksā, lai nokļūtu darbā!” Ugunsdzēsēji neizpratnē par Jūrmalas iebraukšanas noteikumiem

"Man jāmaksā, lai nokļūtu darbā!" Ugunsdzēsēji neizpratnē par Jūrmalas iebraukšanas noteikumiem 6

No pirmā aprīļa sācies periods, kad par iebraukšanu Jūrmalā jāmaksā, vienreizējas iebraukšanas maksa ir 2 eiro, iebraukšanas caurlaide vienam mēnesim – 31 eiro, visai sezonai (no 1. aprīļa līdz 30. septembrim) – 107 eiro. Jāmaksā arī Valsts policijas un Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekiem, kuru darbavietas atrodas Jūrmalā, bet paši dzīvo citur.

“Pēc greidera pati akmeņus stiepju, beru bedrēs”! Jaunbebru iedzīvotāju ikdiena slikto ceļu dēļ

"Pēc greidera pati akmeņus stiepju, beru bedrēs"! Jaunbebru iedzīvotāju ikdiena slikto ceļu dēļ

Šajā pavasarī, salīdzinot ar iepriekšējiem, daudz skaļāk ir izskanējusi sabiedrības neapmierinātība par zemes ceļu kvalitāti. Nav noslēpums, ka lielākā daļa grants ceļu Latvijā ir katastrofālā stāvoklī. Atbildīgās iestādes, sadzirdot pārmetumus, paziņo, ka nupat ir uzsākta ceļu greiderēšana. Bet vai ar to pietiek? Kokneses novada Jaunbebros dzīvojošie saka, ka nē.

Internetā vāc balsis, lai visiem invalīdiem Latvijā ir bezmaksas transports. Vajadzība vai untums?

Internetā vāc balsis, lai visiem invalīdiem Latvijā ir bezmaksas transports. Vajadzība vai untums? 10

Latvijā cilvēkiem, kuriem ir piešķirta invaliditāte, ir paredzēti dažādi atvieglojumi. Gan nodokļos, gan, ja nepieciešams, dažādu tehnisku līdzekļu iegādei. Pirmās un otrās grupas invalīdiem ar likumu ir paredzēta arī bezmaksas sabiedriskā transporta izmantošana visā valstī. Šādu pat atvieglojumu vēlas arī trešās grupas invalīdi, par ko nu portālā manabalss.lv sākta parakstu vākšana.

Jaunolainē nobraukta suņa saimniekiem liek atmaksāt zaudējumus avārijas izraisītājam

Jaunolainē nobraukta suņa saimniekiem liek atmaksāt zaudējumus avārijas izraisītājam 15

Ģimenes mīlulis – suns kādā jaukā dienā pasprūk ārā no sētas un tiek nobraukts. Skumji, vai ne? Negadījumu piefiksē ceļu policija, mīlulis tiek apglabāts, un varētu šķist, ka ar to stāstam būtu jābeidzas, jo tas uzskatāms par nelaimes gadījumu. Bet pēc Jaunolaines pusē notikušā šāda veida ceļu satiksmes negadījuma par vainīgajiem atzīti dzīvnieka saimnieki.

“Rīgas satiksmes” kontrolieri pārkāpumos soda nevainīgos! Iespējams, lai piepelnītos

"Rīgas satiksmes" kontrolieri pārkāpumos soda nevainīgos! Iespējams, lai piepelnītos 9

SIA “Rīgas satiksme” darbinieks izraksta sodu par braukšanu bez biļetes sievietei, kura nemaz nav pārvietojusies ar sabiedrisko transportu konkrētajā brīdī. Sieviete ir izmisumā piespriestā soda dēļ. Svešinieks, kurš pārkāpis sabiedriskā transporta lietošanas noteikumus, biļešu kontrolierim uzrādījis viņas iepriekš pazaudēto personalizēto e-talonu, savukārt kontroles darbinieks pārkāpis likumu, nepārliecinoties par bezbiļetnieka identitāti.

FOTO! Saeimas autobāze ar miljonu budžetu un zelta maliņām

FOTO! Saeimas autobāze ar miljonu budžetu un zelta maliņām 3

Saeimas autoparks ir izvietots trīs stāvos, gandrīz vai Rīgas centrā, Skanstes ielā. Autobāzei ir savs ābeļdārzs, garāžas, remontdarbnīca un pat benzīna uzpildes stacija, kurā degviela ir par aptuveni 10 centiem lētāka, jo to iepērk vairumā, rīkojot iepirkumu. Kopējā platība ir aptuveni divi ar pusi hektāri. Tās esot tā saucamās zelta maliņas, jo šo teritoriju iekārojot daudzi.

Skaties, pie kā iekāp! Nelegālie “Taxify” taksisti turpina piepelnīties

Skaties, pie kā iekāp! Nelegālie "Taxify" taksisti turpina piepelnīties 9

Lai varētu piedāvāt taksometru pakalpojumus, ir nepieciešams samaksāt par licenci un saņemt īpašas dzeltenās numura zīmes, ar kurām aprīkot taksometru. Ja pēc izsaukuma šāda automašīna atbrauc jums pakaļ, varat būt drošs, ka tiek piedāvāti legāli taksometru pakalpojumi, taču, ja ierodas privāta automašīna bez jebkādām taksometra pazīmēm – ko darīt, sēsties un braukt cerībā, ka neviens jūs neapkrāps?

Taksometru vadītājus šauj, dur, žņaudz. Kādas ir viņu iespējas sevi pasargāt?

Taksometru vadītājus šauj, dur, žņaudz. Kādas ir viņu iespējas sevi pasargāt? 1

Kas ir pirmais, kas nāk prātā, kad izdzirdam – konflikts ar taksistiem? Savstarpējā rēķinu kārtošana starp pasažieru pārvadātājiem, cīnoties par vietu Vecrīgā, vai arī neapmierinātu klientu sūkstīšanās, ka viens otrs taksists šo ir apkrāpis. Daudz mazākas ir asociācijas par nopietniem uzbrukumiem, lai gan šā gada pirmajos mēnešos tādi jau ir bijuši. Un nav noslēpums, ka nereti pie taksometra stūres var redzēt sievietes. Kā viņi sevi pasargā?

Leišu zagļi pēc mūsu zemnieku traktoriem ierodas ar BMW. Auces zemnieks nenobijās!

Leišu zagļi pēc mūsu zemnieku traktoriem ierodas ar BMW. Auces zemnieks nenobijās! 3

Izrādās, ka Latvijas pierobežā dzīvojošajiem zemniekiem ir jāprot ne vien nodarboties ar lauksaimniecību vai lopkopību, bet arī ar pašaizsardzību un savas pazudušās mantas pēdu dzīšanu. Par to pārliecinās Auces puses zemnieku saimniecības īpašnieks, pēc kura kādas nakts piedzīvojumiem var sarakstīt kriminālromānu vai rokasgrāmatu tiem, kuru sētā paviesojušies zagļi no Lietuvas.

Medību suņi uz šosejas izdzen briedi, kas izraisa smagu avāriju. Kuram jāatbild par sekām?

Medību suņi uz šosejas izdzen briedi, kas izraisa smagu avāriju. Kuram jāatbild par sekām? 29

Pagājušajā nedēļā Latviju pāršalca ziņa par smagu autoavāriju uz Jelgavas šosejas, kur uz braucamās daļas izskrēja alnis. Iznākums bēdīgs. Meža dzīvnieks pagalam, auto pārvērties lūznī, tā vadītājs guvis traumas. Šajā gadījumā, iespējams, varētu teikt, ka pats braucējs ir vainīgs, jo nav pamanījis uz braucamās daļas esošo dzīvnieku. Bet, kā ir situācijās, ja dzīvnieks uz ceļa tiek izdzīts medību laikā? Vai daļa vainas nav jāuzņemas medniekiem?