Rīgas bāriņtiesa pamazām pāriet uz krievu valodu? Kādēļ sludinājums nav latviski?

1 komentārs

Viena no lietām, ar kurām var lepoties Latvijas iedzīvotāji – mūsu skaistā latviešu valoda. Liela daļa no mums uztver sāpīgi katru uzbrukumu vai piezīmi par valodu. Taču, ko darīt gadījumos, kad pašvaldības iestāde nolēmusi priekšroku dot svešvalodai, nevis valsts valodai?

Sašutumu sociālo tīklu lietotāju vidū un Valsts valodas inspekcijas (VVD) uzmanību piesaistījis Rīgas bāriņtiesas publicēts darba sludinājums Lieldienu priekšvakarā. Proti, sludinājums publicēts krievu valodā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Sludinājums portālā atradās aptuveni 20 stundas, un pēc Valsts valodas centra aicinājuma tas tika izņemts.

Patiesībā šim stāstam ir arī vēl kāda puse – problēma ir tajā, ka bāriņtiesa ķeras pie ikviena salmiņa, lai atrastu potenciālos darbiniekus – šobrīd Rīgā brīvas aptuveni 10 vakances. Salīdzinoši zemā atalgojuma un darba specifikas dēļ darbiniekus neizdodas tik viegli atrast.

Foto

Video

1 komentārs

TOP komentāri

  • Nu re
    0

    Nu re

    Neviens negrib strādāt par noziedznieku.

    30.03.2016 01:23

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas