Reklāmā, kur attēlota grieķu godasardze, tiek izmantots suitu bruslaks

1 komentārs

Kādas reklāmas veidotāji centušies atveidot grieķu godasardzi, to samiksējot ar latviskiem elementiem. Tautastērpu eksperti saka – skat, tas tak mūsu pašu suitu bruslaks!  Tā izrādās patiesība  – suitu bruslaks vislabāk atbildis prasībai līdzināties grieķu godasardzes tērpam, un radošā komanda bruslaku aizņēmusies no kāda deju kolektīva. Bet – vai tas ir ētiski jaukt grieķus un suitus vienā katlā?

“Ieskatoties reklāmā vērīgāk, pamanāms, ka vīri tērpušies suitu nacionālajā vīriešu tērpa daļā – bruslakā. Tā mēs turam godā un lepojamies ar savu tautas mantojumu un vērtībām? Norvēģijā aktīvi darbojas tautas tērpu policija, kura nepieļauj savas tautas nacionālo tērpu zaimošanu un neadekvātu valkāšanu, par pārkāpumiem draud pat naudas sodi!” raidījumam Bez Tabu stāsta kāda satraukusies skatītāja.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto

Vai tiešām bruslaks?

Pirms skaidrot, kādēļ tautas tērps tiek izmantots komerciālā reklāmā, jānoskaidro vēl kāda lieta – vai tiešām šis ir suitu vīru tērps?  Dace Martinova, etniskās kultūras centra Suiti, vadītāja saka – “es domāju, ka tas varētu būt suitu bruslaks. Vairāk jā, nekā nē.”

“Sākumā ir grūti atpazīt, bet, kad puiši pagriežas, tad var atpazīt bruslaku. Man kā suitam iebuldumi šajā gadījumā nav. Vairāk sirds sāp, ja suitu tautas tērps tiek nepareizi vai pavirši valkāts Dziesmu un Deju svētkos. Dejotāji un koristi grēko,” saka Martinova.

Tikmēr reklāmas idejas autors Nils Sakss saka – viņš neko sliktu tautastērpa izmantošanā reklāmā nesaskata – gluži pretēji, viņš ir pārliecināts, ka tas ir pat labi, ja tautastērps aizvien tiek izmantots.

Video!

1 komentārs

TOP komentāri

  • Sančo
    0

    Sančo

    Paši izdomājāt nosaukumu- bruslaks?

    03.03.2016 20:39

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas