Policisti kļūdas pēc uzliek 85 eiro sodu un divus soda punktus

5 komentāri

Lai cik likuma paklausīgs autovadītājs nebūtu, tomēr ikkatrs nejauši ”salecas”, ja aiz sava spēkrata pēkšņi pamana policijas auto, kas ieslēdz bākugunis, un dzirdi, ka aicinājums apstāties ceļa malā adresēts tieši tev. Aptuveni tāpat jutās kungs, kuru ceļu satiksmi uzraugošās iestādes darbinieki aptur Krustpils ielā.

Ceļu policijas darbinieki autovadītājam paziņojuši, ka viņa vadītās automašīnas piekabei nav civiltiesiskās apdrošināšanas. Autovadītājs gan norāda, ka apdrošināta ir gan viņa automašīna, gan piekabe.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Policisti raksta protokolu, ka šoferim pienākas sods 85 eiro apmērā, kā arī divi soda punkti. Bet gan piekabes īpašniekiem, gan vadītājam ir skaidrs, ka obligātā civiltiesiskā apdrošināšana piekabei ir.

Autovadītājam paskaidrots, ka apstrīdēt protokolu varot vai nu personīgi ierodoties Rīgā, starp citu, vīrietis ir no Valmieras, vai arī sūtot likumsargiem ierakstītu vēstuli. To, ka pārsūdzēt var arī, izmantojot portālu Latvija.lv, vai jebkurā policijas iecirknī, neviens nav pateicis.

Kā sevi pasargāt no pārpratumiem uz ceļa? Pastāv uzskats, ka policistam vienmēr ir taisnība. Bet, kā tad rīkoties situācijā, ja vadītājs policista klātbūtnē atver Latvijas transporta līdzekļu apdrošinātāju biroja datubāzi, pēc kuras, starp citu, ir jāvadās arī policistiem, un tur redzams, ka ar polisi viss ir kārtībā?

Policijā atzīst, ka nebūšanas ar apdrošināšanas pārbaudi bijušas pērnā gada novembrī. Sistēmā kaut kas nav bijis labi, un likumsargiem nācies masveidā anulēt izrakstītos sodus par apdrošināšanas neesamību.

Video

5 komentāri

TOP komentāri

 • Opis
  +2

  Opis

  Kruķi kruķi kruķi, vēl sūdīgāki ir tikai Jelgavas kruķi ;)

  09.02.2016 20:47

 • autovadītājs
  +2

  autovadītājs

  Mūsu valstī nevainības prezumcija vispār nedarbojas - kāpēc man jāpierāda, ka esmu nevainīgs, nevis policijai jāpierāda, ka esmu vainīgs? Kāpēc jāiet un jāčakarē savs laiks tikai tāpēc, ka cits kļūdās? Ja es darbā kļūdos, es pats esmu spiests labot savu exeļa tabuliņu, nevis klients nāk un kaut ko labo.

  09.02.2016 12:13

 • smiekliņš
  +1

  smiekliņš

  Nevainības prezumcija patiešām nedarbojas, jo ir nevainīguma prezumpcija.

  10.02.2016 20:32

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas