Personas kodā vairs nebūs dzimšanas datuma. Kā veikalos noteiks, vai var pārdot alkoholu?

9 komentāri

Kā zināms, turpmāk kārtība būs šāda – dzimšanas datuma vietā nu būs nejauši izvēlēti cipari. Tas daudzos radījis jautājumu – kā tad tagad veikalā varēs zināt, cik cilvēkam ir gadu un vai šai personai var pārdot, piemēram, cigaretes un alkoholu?

Mierinot uztrauktos iedzīvotājus, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) pārstāvji norāda, – lai arī tiks mainīti personas kodi, šobrīd neviens nav atcēlis likuma normu, ka uz veikalu nepilngadīgai personai ir noteikti jāņem līdzi ID karte vai pase, kur uzreiz zem personas koda ir norādīti arī patiesie dzimšanas dati.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto:

“Varam nomierināt sabiedrību, jo dzimšanas datums personu apliecinošos dokumentos tāpat kā līdz šim paliks nemainīgi uzrādīts atsevišķā sadaļā. Taču personas kods – citā sadaļā,” stāsta Undīne Priekule, PMLP pārstāve.

Vairāki raidījuma Bez Tabu ielās satiktie cilvēki uzskata, ka personas koda maiņa ir ļoti laba ideja. Piemēram, dažas sievietes norāda, ka gadu skaitlis ir sievišķīgs noslēpums, kuru viņām tagad nebūs jāatklāj. Taču ir arī tādi cilvēki, kas uzskata, ka viņus arī iepriekšējais personas kods ir apmierinājis.

Video!

9 komentāri

TOP komentāri

 • .
  +4

  .

  PAG. KĀDA VELNA PĒC TAD JĀMAINA PERSONAS KODS JA TĀPAT NORĀDĪS DZIMŠANAS GADU?!
  likums pamatā ir lai dzimšanas dati netiku parādīti pasē. bet te saka ka būs parādīti...WHAT?!

  27.11.2015 17:10

 • Anete
  +3

  Anete

  Kāds sakars? Priekš kam tas ir vajadzīgs-valdībai darīt nav ko? Kāpēc jāsarežģī lietas? Drīz varbūt arī vārdu vietā būs nejauši izvelētu ciparu kombinācija?!

  27.11.2015 15:11

 • Lana Insberga
  +3

  Lana Insberga

  Pilnīgi nevajadzīgas izmaiņas.

  27.11.2015 00:05

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas