Pērn nevienam bērnam nav dots vārds Solvita vai Laimdota, Raimondu vairāk

1 komentārs

Vai politiskie notikumi vai spilgtas politiskās personas ietekmē to, kādus vārdus vecāki izvēlas jaundzimušajiem? Šāds pētījums nav veikts, taču cilvēki ielās uzskata, ka sabiedrībā zināmi vārdu nēsātāji ietekmē to, vai jaunie vecāki izvēlēsies šos vārdus saviem bērniem.

“Daudzi domā, ka jā – ja kādam patīk šis cilvēks, tad liek arī šādu vārdu, bet, ja nepatīk – tad, protams, tādu vārdu neliks,” saka ielās satikts iedzīvotājs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Statistika rāda šādu ainu, – pērn nevienai meitenei nav ticis Solvitas un Laimdotas vārds. “Es nedomāju, ka tā Solvita būtu tik slikta, ka tas ir iemesls, kādēļ neliek šo vārdu. Žēl, skaisti vārdi – gan Solvita, gan Laimdota,” saka kāda Rīgas ielā sastapta sieviete.

Foto

Tāpat savs viedoklis ir arī politologam Ivaram Ījabam. “Solvita un Laimdota tomēr ir vārdi ar tādu pagātnes piegaršu. Vai tas, ka tagad šos vārdus vairs bērniem nedod, ir saistīts ar Āboltiņas un Straujumas kundzēm? Varbūt, ka kaut kāds iespaids tur ir, bet es neesmu par to pilnīgi drošs,” saka politologs Ivars Ījabs.

Tikmēr prezidenta vārds pērn spodrinājis savu skanējumu – īpaši no 2015. gada jūlija līdz decembrim ir piedzimuši 15 jauni Raimondi. Salīdzinājumam – gada pirmajā pusē, kad Raimonds Vējonis vēl nebija kļuvis par Valsts prezidentu, Latvijā bija tikai seši jaundzimušie, kuriem dots vārds Raimonds. Jāsaka, ka Raimonds allaž Latvijā bijis populārs vārds, bet par Vējoni, iespējams, populārāks tomēr ir Pauls.

Video!

1 komentārs

TOP komentāri

  • Raimonds Cellers
    0

    Raimonds Cellers

    Manā skatijumā vārds Solvita un Laimdota būtu jāieraksta necenzēto vārdu sarakstā jo es personīgi negribētu lai mani bērni kaunētos un pārmestu man par tāda vārda došanu.

    07.01.2016 12:49

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas