Pazīsti kādu, kurš smēķē e-cigaretes? Iesaki viņam noskatīties šo…

6 komentāri

Elektroniskās cigaretes tiek uzskatītas par “veselīgāku” alternatīvu parastajām, taču Bez Tabu uzrunātie eksperti apgāž vairākus mītus.

Nu jau kādu laiku elektroniskās cigaretes kļuvušas par visai pašsaprotamu preci nikotīna tīkotājiem. To plusi ir tādi, ka e-cigaretes nerada tik nepatīkamu aromātu, un tās var smēķēt arī iekštelpās, īpaši netraucējot apkārtējiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tiek uzskatīts, ka tās ir nekaitīgākas par parastajām cigaretēm, taču, izrādās, ka tā nav gluži patiesība. Šķidrumos, ar kuriem cigaretes tiek uzpildītas, ir sastopamas arī dažādas kancerogēnas vielas. Kā vēl viens arguments par labu e-cigaretēm ir šķietami mazākais nikotīna daudzums, tomēr tas smēķētājam var radīt nepietiekamības sajūtu, un rezultātā tās tiek smēķētas tikpat daudz, lai panāktu parasto cigarešu nikotīna “devu”.

Foto

Video

6 komentāri

TOP komentāri

 • Juris
  0

  Juris

  Ir veikti pētījumi, kuros pierādīts, ka dažas kancerogēnas vielas, piemēram, formaldehīds, var rasties, ja tvaicē (es neteiktu, ka smēķē, jo smēķējot notiek degšanas process, e-cigaretē - iztvaicēšana) e-cigarešu šķidrumu. Kaitīgo vielu līmenis bija augsts tikai dažos testētajos cigarešu modeļos, tvaicējot ar maksimālu jaudu (augsta temperatūra iztvaicētājā, nevēlamas ķīmiskas reakcijas), skat. http://motherboard.vice.com/read/vaping-emits-less-formaldehyde-than-previously-thought-health-smoking-ecigarettes-vape-news
  Tāpēc gan nav jāaizliedz elektronikās cigaretes kā tādas, bet jātestē un jāiesaka lietotājiem drošākie modeļi. Anglijā Public Health England (PHE) ir apkopojis informāciju par el. cigaretēm, secinot, ka tās ir vismaz par 95% nekaitīgākas par parastajām un varētu tikt izskatītas kā alternatīva smēķēšanas atmešanai (nikotīna aizvietošanas terapija); linku uz šo pētījumu ir devis viens no iepriekšējiem komentētājiem. Es pats jau mēnesi smēķēju el. cig., pirms tam mēģināju atmest smēķēšanu neskaitāmas reizes, bet vienmēr nesanāca (plāksteri, medikamenti, diēta, adatu terapija, hipnoze utt.). Neatmetu arī šoreiz, bet fiziski jūtos daudz labāk un zinu, ka el. cigaretes ir nekaitīgākas, arī daudz lētāka alternatīva smēķēšanai (vismaz pagaidām; drīzumā stāsies spēkā likuma izmaiņas attiecībā uz el. šķidrumiem, tos sadārdzinot).
  Par kādām mistiskām kaitīgām daļiņām runā mūsu Veselības ministrijā? Par kādiem vielu daudzumiem iet runa? El. cigaretes ir tirgū jau 10 gadus! Uzskatu, ka ir tuvredzīgi mētāties ar nepārbaudītiem paziņojumiem par to, ka el. cigaretes ir "gandrīz" tikpat kaitīgas kā parastās vai pat kaitīgākas, kā to teicis viens no Latvijas narkologiem. Cilvēki smēķē parastās cigaretes un slimo. Veselības ministrija varētu ietaupīt kaudzi naudas un tiktu glābtas cilvēku dzīvības, ja ar dezinformāciju smēķētājus neatbaidītu pāriet uz daudz nekaitīgākām el. cigaretēm. Tā vietā ierēdņi rauc degunu un bārsta biedējošas frāzes, nevis cenšas noregulēt el. šķīdumu un pašu cigarešu kvalitātes kontroli. Es

  04.06.2016 11:11

 • Viktors
  0

  Viktors

  Jautaajums ir ne par to vai shiis vielas kas ir e-skidruma ir kaitiigas kaa taadas, bet cik taas ir kaitigas ja taas karsee ar lielu temperatuuru. Jo Itkaa ir bijushi testi kur pieradits ka shiis vielas kaa taadas ir nekaitigas, bet uzkarseejot taas izdala daudz vairaak koncerenageeno vielu nekaa parastaas cigaretes. Peec tam protams uzradaas gudrinieki kas apstriideeja testa rezultaatus , jo itkaa tika testeets neatbilstoshos apstaaklos ar nepareizu voltaazhu - taadu ko neviena e-cigarete neizdod utt.

  20.04.2016 12:21

 • martins
  0

  martins

  Sveiki e-cigareiti izmantoju tikai lai atbrīvotos no mūsu tā teikt normālajām cigaretēm (2ned lietoju) . Kamēr valstī cigaretes(viegla narkotika) būs atļauta vai arī biznes valsts mēroga tikmaes arī e-cigaretes pīpes. Un jautājums kāpēc e-baya vairs nevar pasūtīt e-cigaretes tas esot aizliegts kāpēc tā vismaz man atbildēja ķīnieši un tāda gadījumā atsūtīja kā aksesuāru. Kurš no deputātiem to lobē??? Veikali uz katra stūra bet pasūtīt nevar.

  19.04.2016 19:59

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas