No vēlmes notievēt līdz anoreksijai – tikai viens solis

1 komentārs

Bulīmija un anoreksija turpina uzvaras gājienu ne tikai ārvalstīs, bet arī Latvijā. Ēšanas traucējumu upuri pārsvarā ir pusaudzes un jaunietes, taču ar tiem sirgst arī pieaugušas sievietes.

Vēlme kļūt slaidākai ir tik uzmācīga, ka kaloriju skaitīšana un mākslīgi izraisīta vemšana rada nopietnas veselības problēmas, tostarp psihes traucējumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lai slimību izārstētu, bieži vien nepietiek ar psihoterapeita palīdzību vien, bet mēnešiem ilgi ir jāārstējas stacionārā.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Anna Voitehoviča
    0

    Anna Voitehoviča

    Arī es esmu cietusi no šādas slimības, kas pie tā vainīgs? Pusaudža gados tiku apsmieta par resnu, lai gan es biju pilnīgi normāla savam vecumam un augumam. Pat ģimenes ārste teica, ka man vajag notievēt, jo esmu resna. Protams, ka 155 gara meitene ar 40kg svaru ir "resna". Vāja, nestabile un hormonu pārņemta psihe + vienaudžu un pat ārsta dzēlīgie komentāri, kā gan no kā tāda var neietekmēties? Pat nav vērts bērniem teikt, lai neklausās, ko tie citi saka, jo tas nekad nestrādā. Vajag piesēdināt bērnu pie ĶMI tabulas un faktiem, kas tiešām parāda, ka pat pēc dietologu domām ar viņu viss ir ok., nevis gaidīt, kad šis vecuma posms pāries. Tas nepāriet, nekad. Arī tagad cīnos ar šīm domām, no tā nav iespējams izbēgt, tikai iemācīties sadzīvot.

    26.04.2016 14:29

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas