Plēš matus, klases priekšā pazemo! Bauskas pusē vecāki sūdzas par pedagoga audzināšanas metodēm

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Alberts aicina nesēdēt pie virtuves galda burkšķot, bet cīnīties par taisnību. Ja ar savu darbu kaut mazliet vari mazināt netaisnību, Tu esi savā vietā. Vislabākais atalgojums par to, ko Tu esi izdarījis, ir cilvēka smaids.

67 komentāri

Šonedēļ ir skolēnu brīvlaiks, kura laikā katrs bērns nu var atvilkt elpu no mācībām. Daudzi, visticamāk, jaunnedēļ mācību iestādēs atgriezīsies ar prieku, bet, spriežot pēc Bez Tabu redakcijā saņemtajiem e-pastiem, atgriešanās skolas solā prieku neradīs vairākiem kādas lauku skolas audzēkņiem.

“Labdien. Nespējam vairs klusēt par to, ka Uzvaras vidusskola strādā skolotāja, kura fiziski iespaido bērnus un izsmej viņus klases priekšā. Direktore neko nedara lietas labā, viņa aizstāv šo skolotāju un apgalvo, ka pret viņu ir jāizturas saudzīgi, jo viņai esot problēmas ar nerviem. Lūdzu palīdziet, lai bērniem vairs nenākas ciest šīs skolotājas dēļ.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Sit, plēš matus, klases priekšā ņirgājas par bērniem, kuri ir no nelabvēlīgām ģimenēm, bērnu sekmes netiek pienācīgi novērtētas. Pārmetumi, sūdzības par pedagogu, kuras darbavieta ir skola Uzvarā. Kad ierodamies, skola ir tukša, jo ir skolēniem pelnīta atpūtas nedēļa. Pāris mācību iestādes audzēkņus sastopam uz ielas.

Viens no viņiem pastāsta, ka arī viņu skolotāja savulaik rāvusi aiz auss. Otrs atstāsta citu gadījumu, kad pedagoģe, kaut mājas darbs bijis korekti izpildīts, to nav pieņēmusi. Un ko saka pieaugušie? Kāda kundze zina teikt, ka tad, kad skolotāja ar bērniem brīvstundā dodas pastaigās, uz ielas viss ir kārtībā. Viņa zina teikt, ka skolotāja ir emocionāla. Vēlamies dzirdēt pašas skolotājas skaidrojumu.

Uzzinām, kur viņa dzīvo, dodamies ciemos, bet viņas nav mājās. Sarunai ar Bez Tabu piekrīt skolas direktore. Viņa pastāsta, ka par darbinieci ir bijušas pāris sūdzības, bet tikai par to, ka pieklibojot komunikācija ar bērniem. Par fizisku audzēkņu aizskaršanu viņai pirmā dzirdēšana.

Elita Borkovska
Uzvaras vidusskolas direktore

Šobrīd pārbaude ir uzsākta Izglītības kvalitātes valsts dienestā, tāpēc būtu labi sagaidīt tās rezultātus un tad komentēt plašāk.

IKVD Uzraudzības departamenta direktors Juris Zīvarts stāsta, ka: “Ir saņemts skaidrojums no mācību iestādes direktores, kura nenoliedz, ka ir problēmas. Ir saņemti vecāku pārmetumi par šī pedagoga darbu, ka, iespējams, šis pedagogs dažādās situācijās ir rīkojies ne tā, kā vajadzētu. Ir pacelta balss. Ņemot vērā, ka, iespējams, ir kaut kādi bērnu tiesību pārkāpumi no šī pedagoga puses, informācija ir nodota izvērtēšanai arī Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai.”

Tātad šobrīd neviens vēl nevar pateikt, vai un cik lielā mērā izskanējuši informācija par pedagoga audzināšanas metodēm ir patiesa. Ir skaidrs, ka tiks pārbaudīta arī izskanējusī informācija par iespējamo fizisko ietekmēšanu un to, cik vai tiešām skolas vadībai nekad nekas nav par to ziņots.

Foto

67 komentāri

TOP komentāri

 • Bijusi audzekne
  +14

  Bijusi audzekne

  Pilnīgi piekrītu Kristīnei. Tie kas nav ar to saskārušies bērnībā, viņi nemaz nesaprot cik lielu iespaidu tā apsmiesana atstāj uz mazu bērnu. Es arī mācījos UV un tiku apsieta tikai del tā ka vecākiem nebija daudz naudas, skolotāji lika zemākas atzīmes kaut gan darbs bija izpildīts labāk. Kad aizgāju uz citu skolu mācīties tikai tad jūtos kā normāls cilvēks jo beidzot mani pienācīgi novērtēja pēc spejam nevis uzvārda un finansiāļā stāvokļa. Kā jau teicu, tie kas nav paši to "izbaudījuši" nemaz nesaprot ka tas ir un protams aizstāvēs Vizmu

  14.03.2017 22:55

 • Kristīne
  +13

  Kristīne

  Arī man Vizma Salmiņa bija audzinātāja līdz ceturtai klasei. Diemžēl neko labu pateikt nevaru. Arī es tiku raustīta aiz bizēm un izsmieta klases priekšā.

  14.03.2017 21:39

 • Bijusi audzekne
  +11

  Bijusi audzekne

  Liek to visu ziņās lai beidzot kaut kas mainās. Viņa pati atzīst ka nav viss labi ar nerviem, tad lūdzu ej ārstējies nevis bojā bērniem dzīvi. Zinu vienu puisi kura mamma jau man vairākas reizes stāsta ka bērns negrib iet uz skolu dēļ šis skolotājas. Ja tev un taviem bērniem ar to nav nācies saskarties tad kā tu vari par šo visu spriest. Neko nenovēlu un nedod dievs taviem bērniem kāds pedagogs nodarīs pāri gribētu redzēt ar kādiem paņēmieniem tu cīnītos par sava bērna tiesībām

  14.03.2017 23:02

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas