Netaisnība! Latvieši spiesti maksāt bargu naudu par vīzām, kas kaimiņiem igauņiem ir bezmaksas

Autors: Skaidrīte Nitiša

Skaidrīte ir optimiste. Viņai patīk pavasaris, kad daba jau ir pamodusies un visapkārt plaukst ābeles, patīk jūra jebkurā gadalaikā, un pirmais baltais sniegs. Skaidrīte uzskata, ka no jebkuras bezizejas jābūt izejai, un, ka pasaulē nav neatrisināmu situāciju.

2 komentāri

Vladislava vaļasprieks ir ceļošana, un vīrietis bijis kādās trīsdesmit četrdesmit valstīs, taču vismīļākā ir Taizeme. To apceļojis jau deviņas reizes un allaž jūtas sarūgtināts, jo atšķirībā no daudzām Eiropas Savienības valstīm, tostarp Igaunijas, kuru iedzīvotājiem ir tiesības iebraukt Taizemē bez vīzas uz laiku līdz 30 dienām (ja ieceļošanas mērķis ir tūrisms), Latvijas iedzīvotājiem pat par uz pusi īsāku uzturēšanās laiku pamatīgi jāiztukšo maks, proti, 55 eiro par katru personu.

Tūrisma nozares eksperts Uldis Alksnis, kurš pats bijis Taizemē kādas desmit reizes, piekrīt, ka radusies netaisnība būtu jānovērš. Ja ceļo četru cilvēku ģimene, par ieceļošanas vīzām tikai uz 15 dienām vien jāmaksā bargu naudu: 220 eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vladislavs Ārlietu ministrijai izsacījis priekšlikumu par 30 dienu bezvīzu režīma ar Taizemi ieviešanu jau pirms vairākiem gadiem, taču saņēmis tikai formālas atbildes.

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem uz Taizemi no mūsu valsts ceļo aizvien vairāk tūristu. Pēdējo piecu gadu laikā skaits dubultojies un pagājušajā gadā vien bijuši piecarpus tūkstoši ceļotāju, kas bija spiesti tērēt ne vien naudu, bet arī laiku, lai iegūtu ieceļošanas vīzu.

Ārlietu ministrijas pārstāvis raidījumam Bez Tabu skaidro, ka sarunas ar Taizemi jau uzsāktas 2012. gadā, bet kopš 2014. gada politiskā situācija valstī ir mainījusies. Tagad pie varas ir tā saucamā Miera uzturēšanas padome un sarunu process pārtrūcis. Igaunijai izdevies panākt bezvīzu režīmu, jo paguvusi to nokārtot laikā, pirms Taizemē mainījusies demokrātiskā iekārta.

Tagad Latvijas ierēdņi piedāvāšot Taizemei bezvīzu jautājumu risināt vienpusēji. Kad būšot rezultāts, gan nevarot prognozēt!

Foto

2 komentāri

TOP komentāri

 • Es
  +1

  Es

  Es domāju, ja vari aizlidot uz Taizemi tad tie 55 eiro jau ar atradisies

  02.03.2017 08:54

 • sss sss
  0

  sss sss

  Ja igauņiem uzliktu kārtīgu vīzu cenu, taisnīgums būtu glābts.

  04.03.2017 20:45

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas