Kārtējais absurds? Vācijas pilsonis, kurš Latvijā dzīvojis vien 5 mēnešus, varēs piedalīties vēlēšanās

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Artūrs ir Bez Tabu žurnālists kopš 2011. gada septembra un nupat ieguvis maģistra grādu Rīgas Stradiņa universitātē! Artūrs ir īsts enerģijas lādiņš - dejo tautas dejas jauniešu deju kolektīvā "Austris", ir zemessargs un vecākās latviešu studentu korporācijas "Lettonia" biedrs.

1 komentārs

Pašvaldību vēlēšanas Latvijā norisināsies 3. jūnijā, un Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) izsūtījusi 1 419 856 informatīvus paziņojumus. To sagatavošana izmaksājusi 139 500 eiro + PVN, toties to izsūtīšana 372 000 eiro + PVN.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāvji uzskata, ka drukātu paziņojumu izsūtīšana joprojām ir efektīvākais paņēmiens, lai uzrunātu vēlētājus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Par šāda paziņojuma saņemšanu savā pastkastītē ir pamatīgi samulsis kāda dzīvokļa īpašnieks Rīgā, kurš dzīvojamo platību iznomājis Vācijas pilsonim.

Igors
dzīvokļa īpašnieks

Kā Vācijas pilsonis var nokļūt pašvaldības vēlētāju sarakstā? Pielikumā nosūtu PMLP vēstuli – paziņojumu par vēlēšanu iecirkni un viņa ID kartes kopiju.

Šis kungs kādu brīdi strādāja Latvijā par skolotāju, pēc tam 2016. gada sākumā atgriezās Vācijā, jo līgums tika pārtraukts – tagad, izrādās, viņam ir tiesības vēlēt pašvaldību.

Dzīvokļa īpašnieks norāda, ka Vācijas pilsonis Latvijā uzturējies mazāk nekā pusgadu. To apstiprina arī skolā, kurā vīrietis strādājis. Līgums ar vācu valodas skolotāju tika noslēgts uz diviem gadiem, taču sarežģījumi privātajā dzīvē skolotājam lika dzimtenē atgriezties ātrāk.

Atklāts paliek dzīvokļa īpašnieka uzdotais jautājums, kādēļ Vācijas pilsonis drīkst piedalīties Latvijas pašvaldību vēlēšanās.

Santa Jonāte
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāve

Tiesības piedalīties pašvaldību vēlēšanās ir Latvijas un Eiropas Savienības pilsoņiem, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu. Tāpat ir nosacījums, ka Eiropas Savienības pilsoņiem jābūt iekļautiem iedzīvotāju reģistrā ne vēlāk kā 90 dienas pirms vēlēšanām.

Jonāte uzsver, ka PMLP izsūtījusi 15 053 paziņojumus Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem, kuri bija iekļauti iedzīvotāju reģistrā. Tas gan automātiski nenozīmē, ka ārvalstnieki joprojām dzīvo Latvijā un izmantos iespēju piedalīties pašvaldību vēlēšanās.

Foto

1 komentārs

TOP komentāri

  • Kristiāna
    0

    Kristiāna

    Absurds ir arī Talsu novada Ģibuļu pagasta Spāres ciema iedzīvotājiem, jo, saņemot vēstuli ar norādi par vēlēšanu iecirkni lasām: Kareivju iela 7,Talsi!!!! Kāpēc man jāmēro 22km garš ceļš līdz Talsiem, ja vēlēšanu iecirknis būšot Spāres muižā? Līdz šim neesam nekur saņēmuši skaidrojumu, kaut gan pat uz Rīgu ir zvanīts, kur nošausminājās par tādu sajukumu. Ko darīt 3.jūnijā?

    19.04.2017 15:46

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas