Kā tas iespējams?! Bērnudārzā Ogrē gadiem ilgi viltoti dokumenti ar neesošu darbinieku parakstiem

Autors: Skaidrīte Nitiša

Skaidrīte ir optimiste. Viņai patīk pavasaris, kad daba jau ir pamodusies un visapkārt plaukst ābeles, patīk jūra jebkurā gadalaikā, un pirmais baltais sniegs. Skaidrīte uzskata, ka no jebkuras bezizejas jābūt izejai, un, ka pasaulē nav neatrisināmu situāciju.

6 komentāri

Skandāls Ogres pirmsskolas izglītības mācību iestādē par nesmukumu naudas lietās samilza jau pirms pāris gadiem. Bērnudārzā veica pārbaudi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki, tika veikts audits un prettiesiskas darbības no mācību iestādes grāmatvedības dokumentiem līda kā īlens no maisa. Rezultātā tagad arī Prokuratūra izvirzījusi apsūdzību pieciem darbiniekiem un iestādes vadītājai, kura, tiekoties ar Bez Tabu, notikušo komentē nelabprāt, jo pašlaik notiekot tiesvedība.

Ogres novada domes izpilddirektors atzīst, ka pašvaldība veikusi auditu bērnudārzā un secinājusi, ka fiktīvas darbības tikušas veiktas: gan viltoti paraksti, gan dokumenti. Tas gan esot darīts tālab, lai uzlabotu bērnudārzā strādājošo darbinieku materiālo stāvokli. Iestādes vadītājai dome izteikusi rājienu un lieta ir Prokuratūrā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Atkarībā no tiesas sprieduma domnieki lems, vai bērnudārza vadītāja nav pelnījusi bargāku sodu. Kālab jau agrāk neesot pamanījuši, ka prettiesiski tiek tērēti novada budžeta līdzekļi, nekomentē, jo tas noticis iepriekšējā sasaukuma laikā.

Prokuratūra apsūdz vadītāju un darbiniekus mantkārībā un ļaunprātīgā dienesta stāvokļa izmantošanā. Bērnudārzā noformētas darbā vairākas faktiski šeit nestrādājošas personas: skolotāja, sargs, dārznieks, veļas mazgātāja, uz kuru kontiem vairāku gadu garumā no Ogres novada pašvaldības budžeta līdzekļiem tikuši pārskaitīti gandrīz 44 tūkstoši eiro.

Vadītāja nenoliedz, kad pirms septiņiem, astoņiem gadiem bērnudārzs atklāts, bijis grūti atrast labus darbiniekus ar tik zemu atalgojumu, kāds tolaik bijis. Tagad darbinieku materiālais stāvoklis uzlabojies un tik lielu problēmu arī vairs neesot. Viņa mīlot savu darbu un darījusi visu, lai bērni, viņu vecāki un darbinieki viņas vadītājā iestādē justos labi.

Domes izpilddirektors atzīst, ka lieta esot nepatīkama, jo apsūdzētā bērnudārza vadītāja esot labs darbinieks. Bērnu vecāki vēlas, lai viņu atvases mācītos tieši šajā iestādē, uz kuru esot vislielākās rindas, taču likumpārkāpums neesot attaisnojams nevienā gadījumā, vēl jo vairāk, ja to pārkāpj pedagogi, kas māca mūsu bērnus.

Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga piekrīt, ka problēmas ar bērnudārza algām esot joprojām Ja kopumā izglītības sektorā strādājošiem vidējais atalgojums pirms nodokļu nomaksas ir 675 eiro, tad pirmsskolas pedagogu atalgojums joprojām ir vēl zemāks. Ogres novadā bērnudārzu skolotāju atalgojums gan neesot zemāks kā vidējais valstī.

Foto

6 komentāri

TOP komentāri

 • Anna
  +2

  Anna

  Pārdevējām veikalos ir vēl zemāks atalgojums un ļoti garas darba stundas,tad ko darīt jāsāk zagt?Izskatās Ogrē gan ir zelta krimināla dzīve !

  21.03.2017 09:26

 • Ješka
  +2

  Ješka

  Zivs pūst no galvas, vajadzētu sākt ar PII Zelta sietiņš

  20.03.2017 10:19

 • Rita
  +1

  Rita

  Valdlaučos tieši tas pats...

  20.03.2017 10:25

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Vasara nozīmē sauli, karstumu, košus tērpus un aizvien mazāk un mazāk laika, lai pagūtu parūpēties par to, lai šajā laikā mūsu izskats būtu tiešām veselīgs un pievilcīgs. Tā ir tiesa – vasarā mūsu āda saskaras ar ļoti daudziem izaicinājumiem: karsto sauli, sāļo jūras ūdeni un pilsētas piesārņojumu, tāpēc rūpes par ādu vasaras sezonā ir visnotaļ būtiskas.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas