Izpalīdzot draugiem, vīrietis zaudē darbu, iedzīvojas infarktā, un banka atņems viņam dzīvokli!

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Baiba Runce. Bez Tabu bijis viņas mīļākais raidījums, vēl pirms pati tajā sākusi strādāt. Darba dienas paiet nemanot, jo katru dienu sagaida vismaz viena neparedzēta situācija. Lai strādātu Bez Tabu, jābūt drosmīgam, apķērīgam, radošam, ar labu humora izjūtu un nenormālam, tas raidījuma žurnālistus padara atšķirīgus.

6 komentāri

Pirms desmit gadiem Oļegs piekrita izpalīdzēt tuviem draugiem, ieķīlājot savu dzīvokli, lai viņi saņemtu kredītu mājas iegādei. Desmit gadu laikā draudzība izputējusi, Oļegs piedzīvojis infarktu, palicis bez darba, un tagad banka klauvē pie durvīm, lai atņemtu dzīvokli – vienīgo, kas vīrietim pieder.

Oļegs ir vientuļnieks, nav precējies, nav bērnu, dzīvo kopā ar suņu meiteni Šēru. Viņa draugu pāris bija tuvākie cilvēki, viņu meita ir Oļega krustmeita. Tāpēc vīrietis arī piekritis abiem izpalīdzēt. Sākuma vienošanās bija tāda, ka draugi māju restaurēs, un pēc diviem gadiem celtos īpašuma vērtība, un Oļega ķīla tiktu noņemta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Taču māja novesta līdz briesmīgam stāvoklim, vēlāk arī pārdota par krietni mazāku naudas summu. Vainojot pasaules ekonomisko krīzi, draugi parādsaistības ar banku nav pildījuši. Viņi zaudējuši darbu un nav maksājuši ikmēneša kredīta maksājumus. Brīdinājuma vēstules no bankas saņēmis arī Oļegs.

Kādreizējie draugi šobrīd uz ielas satikti, izliekas Oļegu nepazīstam. Viņiem arī esot vienaldzīgs fakts, ka Oļegs paliks bez dzīvokļa. Vīrietis divus gadus bijis trūcīgo statusā, šobrīd noformējis priekšlaicīgu pensiju, un kuru katru brīdi tiks patriekts no dzīvokļa. Tikai tāpēc, ka viņa draugi gribēja padzīvot privātmājā.

Diemžēl ar līdzīgiem gadījumiem Latvijas Kredītņēmēju asociācija sastopas vairākas reizes nedēļā. 2006. gadā tā bijusi ļoti izplatīta prakse, un saskaņā ar noslēgto līgumu bankai ir tiesības pārdot dzīvokli izsolē ar tiesu izpildītāja palīdzību.

Situācijai ir tikai divi risinājumi: labprātīgi piekrist, ka īpašums tiek pārdots, un noteiktajā termiņā to atbrīvot. Otrs, neprātīgākais solis – pārņemt parādsaistības, bet tādā gadījumā, Oļegam būtu jāuzņemas saistības par visu kredīta summu.

Latvijas kredītņēmēju asociācijas valdes priekšsēdētājs iesaka Oļegam jau šobrīd doties uz Tukuma pašvaldību. Viņš var vērsties pašvaldībā ar lūgumu piešķirt maznodrošinātā statusu, un pašvaldība var lemt par brīvu dzīvojamo telpu piešķiršanu.

DNB banka, atsaucoties uz kredītiestāžu likumu, gadījumu nekomentē, jo tās uzdevums esot garantēt klientu personas un darījumu noslēpumu. Katrs gadījums arī esot tik individuāls, ka banka nepiekrīt runāt vispārināti, bet aicina klientu uz sarunām, lai panāktu savstarpēji pieņemamu vienošanos. Banka arī atgādina, – konsultācijas, kuru laikā tiek meklēts risinājums, vienmēr ir pieejamas bez maksas.

Foto

6 komentāri

TOP komentāri

 • Guntis
  +4

  Guntis

  Nevienam nevar uzticeties

  15.03.2017 11:07

 • lsd
  +3

  lsd

  Vispār šādu praksi kā galvošanu vajadzētu atcelt.
  Sanāk ka paradnieks dzīvo cepuri kuldams, bet kredītu dzēsīs galvotājs. Galīgi aplami

  15.03.2017 11:11

 • &&&
  +2

  &&&

  Lai tā banka, krata tos, kas ņēma aizņēmumu, kaut no biksēm laukā, un visus viņu radus, bet ne svešu onkuli, kas gribēja tikai palīdzēt!

  15.03.2017 17:57

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas