Gribi izaudzēt kādu meloni vai palmu? Jaunu likumu dēļ mazdārziņā tas nebūs tik vienkārši

1 komentārs

Palmas, vīģes, melones, banāni, hurmas, persiki un nektarīni – šķiet kādas eksotiskas valsts augļu dārzs? Nē, tas viss baudāms kādā mazdārziņā Mangaļsalā! Tomēr līdz ar jaunu Eiropas Savienības noteikumu spēkā stāšanos, dārza darbu mīļotājiem vairs nav tik viegli pieejama ķīmija, kas palīdz novērst slimības šiem kokiem un augiem!

Proti, līdzeklis, ar kura palīdzību dārza eksotiskie lolojumi tika glābti no dažādām tiem raksturīgām kaitēm, kopš 1. janvāra nav pieejams “parastajiem cilvēkiem”. Īsumā – spēkā stājas jauni noteikumi, kuru galvenā ideja ir – cilvēki nemāk rīkoties ar ķīmiju, tādēļ vispirms ir jāiziet speciāla apmācība.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pēc jaunajiem kritērijiem, kas ir stingrāki, lai šos līdzekļus izmantotu, vajag iziet apmācību. Tās veic uzņēmumi, kuriem izsniegta Valsts augu aizsardzības dienesta atļauja. Eksāmenu pieņem un apliecību izsniedz pats dienests. Tuvākās mācības sākas 5. maijā Rēzeknē. Kursi maksā 120 eiro. Apliecība ir derīga piecus gadus, un tad tā būs jāatjauno.

Foto

Video!

1 komentārs

TOP komentāri

  • Lāsma
    0

    Lāsma

    Nu kārtējais skrējiens pakaļ kaut kam (ES), nezin kam...

    05.05.2016 11:17

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas