Eksperiments! Šoferiem ar mazu stāžu, izrādās, ir riskanti dzert arī bezalkoholiskus dzērienus

2 komentāri

Par to, ka, izdzerot divas pudeles bezalkoholiska dzēriena, kas bagātināts ar vitamīniem, uzrādās vairāk nekā 0,2 promiles alkohola izelpā, eksperimentā pārliecinās Bez Tabu korespondents Artūrs Špaks. Kā tad tā?

Kāds Bez Tabu skatītājs ziņo – kāds dzēriens, kas tiek tirgots arī degvielas uzpildes stacijās un ir bezalkoholisks, “uzsit” promiles.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Krustu šķērsu izstaigājam vienu no skatītāja norādītajām degvielas uzpildes stacijām, taču no dzēriena ne miņas. Tādu neizdodas atrast arī pārtikas veikala plauktos, taču drīz mums uzsmaida veiksme un dzērienu atrodam mazumtirdzniecības kioskā. Meklējumi vainagojas ar panākumiem citā skatītāja norādītajā degvielas uzpildes stacijā,” ziņo Špaks.

Foto

Bez Tabu komanda pārliecinās, – uz dzēriena iepakojuma norādīts, ka tas ir bagātināts ar dažādiem vitamīniem, taču nav neviena vārda par alkohola klātbūtni.

Korespondents nolemj pārliecināties pats uz savas ādas – vai tiešām, izdzerot šo dzērienu, alkometrs uzrāda promiles? Izdzerot pirmo pudeli dzēriena, kalibrēts alkometrs izelpā uzrāda 0,08 promiles, bet, izdzerot vēl vienu pudeli šā dzēriena – izelpā ir jau 0,207 promiles, kas ir vairāk nekā atļauts, ja šofera stāžs ir mazāks par diviem gadiem.

Jomas eksperti norāda, – uz dzēriena ir norāde, ka tajā ir lietots augļu koncentrāts. Taču nav zināms, kāds tieši. “Tas var būt iegūts no ūdens ekstrakta vai arī ūdens spirta ekstrakta, vai arī spirta ekstrakta. Pēdējā gadījumā šajā koncentrātā varētu būt palikušas spirta “pēdas”,” stāsta pētniece.

Latvijas Universitātes pētnieki piekrīt Bez Tabu lūgumam pārbaudīt spirta klātesamību dzērienā. Dzēriens tagad nodots pārbaudēm, lai noskaidrotu, no kurienes tad tur ir parādījies alkohols.

Taisnības labad jāsaka, ka alkometrs var uzrādīt promiles, piemēram, izdzerot palielāku daudzumu kefīra vai kāda cita produkta, kamēr asinīs alkohola klātbūte netiktu konstatēta.

Video!

2 komentāri

TOP komentāri

 • Jānis
  0

  Jānis

  Gatis! Tu laikam piedzimi jau ar Stāžu :) Tādiem kā tev ņemt tas tiesības vajag nost, 100% uz ceļa esi nepieklàjīgs

  12.05.2016 14:42

 • Gatis
  0

  Gatis

  šoferīšiem ar mazu stāžu vispār satiksmē labāk nepiedalīties!

  12.05.2016 11:25

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas