”Direktore vaino ministriju!” Privātskolas pedagogi jau vairāk nekā pusgadu nesaņem algu

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Artūrs ir Bez Tabu žurnālists kopš 2011. gada septembra un nupat ieguvis maģistra grādu Rīgas Stradiņa universitātē! Artūrs ir īsts enerģijas lādiņš - dejo tautas dejas jauniešu deju kolektīvā "Austris", ir zemessargs un vecākās latviešu studentu korporācijas "Lettonia" biedrs.

0 komentāri

Līdz pat intervijas brīdim Anita joprojām nav saņēmusi atalgojumu par pērnā gada jūliju un augustu.

Anita privātskolā “Harmonija” par skolotāja palīgu nostrādāja 4 mēnešus. Darba līgumā minēts, ka “darba samaksa tiek izmaksāta vienu reizi mēnesī līdz katra nākamā mēneša 20. datumam,” tomēr, kā norāda bijusī darbiniece, tas nekad nav ticis ievērots.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk
Anita
Ilgstoši nesaņem darba algu

Nevienu algu nesaņēmām laikā. Atalgojumu par jūniju saņēmu 8. augustā. Vakar rēķināju, ka aptuveni 600 eiro vēl neesmu saņēmusi par nostrādāto jūliju un augustu. Direktore saka, ka 3 mēnešus skola nav saņēmusi naudu no ministrijas, tādēļ nevar izmaksāt algu.

Skolotāja palīdze savu darba vietu ilgstoši neizmaksāta atalgojuma dēļ pameta augusta otrajā pusē. Kā norāda Anita, reizē ar viņu no privātskolas aizgāja vēl vairāki darbinieki.

Izglītības un zinātnes ministrijā norāda, ka skolai par 2016. gadu izmaksāta visa summa, kas mācību iestādei pienākas. Skolas vadības rīcības dēļ aizkavējies maksājums par posmu septembris-decembris, kas pārskaitīts 10. martā.

 

Inta Bērziņa
Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāve

Pārbaudot iesniegtos dokumentus, ministrija secināja virkni neatbilstību, kas nedeva pārliecību, ka finansējums izlietots atbilstošam mērķim – pedagogu algām, tādēļ pieprasījām papildu dokumentus. Pēc to saņemšanas naudu pārskaitījām.

Privātskolas direktore Skaidrīte Čerevko atzīst, ka pērnā gada vidū skolai bijušas finansiālas grūtības, kuras līdz pat šim brīdim vēl nav atrisinātas. “Finanses ir tik, cik ir. Uzkrājuma nebija. Aizejot vairākiem skolotājiem, bija jāsamaksā atvaļinājuma alga, kas radīja grūtību samaksāt visiem uzreiz. No skolas aizgāja arī bērni, bija ļoti grūts posms,” norāda direktore.

Skolas direktore nenosauc summu, ko skola ir parādā bijušajiem pedagogiem. Pēc Čerevko vārdiem, saistības nav nokārtotas ar 4 bijušajiem darbiniekiem.

Pēc Bez Tabu intereses Anitas kontā ieskaitīti 502 eiro, kas ir mazāk nekā aprēķinājusi bijusī darbiniece.

Foto

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas