Ciniski un neiecietīgi! Rīgas lidostas darbinieces atsaka palīdzību grūtniecei, kura ceļo ar mazu bērnu

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Artūrs ir Bez Tabu žurnālists kopš 2011. gada septembra un nupat ieguvis maģistra grādu Rīgas Stradiņa universitātē! Artūrs ir īsts enerģijas lādiņš - dejo tautas dejas jauniešu deju kolektīvā "Austris", ir zemessargs un vecākās latviešu studentu korporācijas "Lettonia" biedrs.

192 komentāri

Pie raidījuma Bez Tabu vērsās Julita, kura no Dublinas uz Rīgu atlidoja kopā ar pusotru gadu veco meitiņu. Julita ir sestajā grūtniecības mēnesī, piedzīvotais Rīgas lidostā radījis pamatīgu pārdzīvojumu.

Julita jau vairākus gadus dzīvo Īrijā. Latvijā jaunā māmiņa ierodas reizi gadā, visbiežāk Jāņu laikā. Šoreiz Julita apciemot radus un draugus ieradusies bez dzīvesdrauga, kurš ģimenei pievienosies vēlāk.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk
Julita
Neizpratnē par lidostas darbinieku rīcību

Izkāpjot no lidmašīnas, Rīgas lidostā pa kāpnēm jākāpj uz otro stāvu. Lidostas darbiniecēm palūdzu palīdzību, taču viņas atteica un norādīja, ka nevajag ņemt tik daudz mantu, ja nevaru pa kāpnēm uznest.

Tāpat teica, ka bērns pats var iet pa kāpnēm, ka viņu nevajag nest. Meitai ir pusotrs gadiņš, viņa vēl ir zīdainis.

Julitai līdzi bija rokas bagāža, somiņa un autiņbiksīšu soma. Pēc pasažieres stāstītā izriet, ka lidostas darbinieces vairākas minūtes atteica palīdzību, līdz to sniedza kāds cits darbinieks. Rīgas lidostas pārstāve Laura Karnīte, norādot uz drošības noteikumiem, kategoriski atsaka atļauju raidījumam Bez Tabu filmēt Julitas norādītās kāpnes.

Aculiecinieka iemūžinātajos kadros redzams, ka, izkāpjot no lidmašīnas, visiem pasažieriem liek doties uz otro stāvu. Vienīgais variants ir doties pa kāpnēm, jo lifta šajā vietā nav. Kad pasažieri nokļūst otrajā stāvā, pēc pārdesmit metriem visiem atkal jākāpj uz pirmo stāvu.

Laura Karnīte
Lidostas ”Rīga” pārstāve

Šajā gadījumā ielidošana bija no ne Šengenas zonas valsts. Lai personas nonāktu līdz termināļa daļai, kur atrodas robežkontrole, pasažieriem jākāpj pa kāpnēm. Izvirzītajās kāpnēs lidlaukā liftu nav nevienā pasaules lidostā.

Karnīte turpina atkārtot vienu un to pašu par liftu neesamību izvirzītajās kāpnēs, taču tā arī nespēj atbildēt pēc būtības, kādēļ pasažieru plūsmu nevar organizēt citādāk.

Ar nejēdzību lidostā saskārusies arī Rīgas tūrisma attīstības biroja valdes priekšsēdētāja Vita Jermoloviča. Par tūrisma jomu atbildīgā uzsver, ka pasažieru plūsmas organizācija ir neloģiska, pasažieriem neērta. Tāpat sākotnējais atteikums palīdzēt māmiņai ir zem katras kritikas un neko labu par Rīgas lidostu neliecina.

Foto

192 komentāri

TOP komentāri

 • Agnese Lutere
  +29

  Agnese Lutere

  Lidostas Rīga apkalpojošais personāls ir nelaipnākais un nepretīmnākošākais, kāds ie redzeta jebkurā lidosta! Izlidojot vai ielidojot no lidostas gribas ātrāk tik laukā! Jo tur negribas uzturēties ne mirkli ilgāk! Liekas ka tur darbinkieki tiek "atlasîti" pèc darba intervijas, tieši pēc principa, jo nelaipnāks, nīgrāks, neiecietīgaks, nāc strādat Rīgas Lidostā!

  19.06.2017 13:37

 • Elita Kalniņa
  +26

  Elita Kalniņa

  Palīdzešana vecam cilvēkam vai grūtniecei ir elementāra labas audzināšanas pazīme.

  19.06.2017 13:54

 • Daina Pužule
  +16

  Daina Pužule

  Ja no darba aizsardzības puses, tad jebkuram darbiniekam lidostas formā nav jāstiepj pasažieru somas. ;)

  19.06.2017 13:24

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas