Birokrātijas “sviests”! Vai tiešām, lai iegūtu bērna medicīnisko karti, vecākiem jāsajūk prātā?

1 komentārs

Atteikums pēc atteikuma… Bērna medicīniskās kartes iegūšana viņu vecākiem ir gandrīz vai neiespējamā misija.

Bez Tabu nolemj “izmēģināt veiksmi” un pārbaudīt, vai tas tā tiešām ir. Zvanām vieniem speciālistiem, zvanām otriem un saņemam vienu un to pašu atbildi: diemžēl visiem acu ārstiem ir pieraksti pilni, un līdz gada beigām nav nekur, tad jums jāiet kādā poliklīnikā konsultācija jāmeklē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Līdz ar mums bērnudārzā ierodas kāda māmiņa, arī viņa beidzot sagaidījusi rindu un tikko kā parakstījusi līgumu. Savukārt citi mūsu satiktie vecāki šobrīd gaida rindu trīs bērnudārzos un pagaidām medicīnisko dokumentu vēl nekārto.

Rīgas domes Izglītības departamenta pārstāve Indra Vilde skaidro, ka noteiktās divas nedēļas, kuru laikā vecākiem jāparaksta līgums ar bērnudārzu, atvieglo grupu veidošanas procesu. Noteikumi paredz, ka bērna vispārējo veselības stāvokli var novērtēt ģimenes ārsts, pamatojoties uz ikgadējām profilaktiskajām pārbaudēm, un citu speciālistu atzinums neesot nepieciešams.

Tagad droši vien visi vecāki būs tikpat pārsteigti kā mēs, jo pēkšņi izrādās, ka medicīnisko karti varot aizpildīt tikai ģimenes ārsts. Tāpat ir ar mutes veselību, pēc Ministru kabineta noteikumiem bērniem zobārsts jāapmeklē reizi gadā un, ja vecāki to nav ievērojuši, tad ārsta pienākums ir ģimeni nosūtīt uz zobārsta kabinetu.

Video

1 komentārs

TOP komentāri

  • Gita
    0

    Gita

    Man patika tas "sviests", ka izsūtītas vēstules arī tiem bērniem pieteikties dārziņā, kuri jau sen iet skolā...

    25.05.2016 11:42

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas