Bērnam atsaka uzņemšanu mūzikas skolā, jo vecāki nav deklarējušies pašvaldībā

3 komentāri

Diskriminācija – tā mamma Edīte raksturo Babītes pašvaldības un tajā esošās mūzikas skolas darbinieku rīcību, atsakot viņas talantīgajai meitai uzņemšanu un muzikālā talanta attīstīšanu.

Babītes mūzikas skolas uzņemšanas nupat grozītājos noteikumos pausts , ka iestādē uzņem bērnus, kuri ir deklarēti Babītes novada administratīvajā teritorijā un kuru vecāki vai vismaz viens no vecākiem ir deklarēts Babītes novada administratīvajā teritorijā”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Piemēram, Edīte dzīvo un ir deklarēta Jūrmalā, bet krietni tuvāk būtu vest bērnu uz Babītes mūzikas skolu, turklāt atvase mācās arī Babītes vidusskolā, kas ir ielas pretējā pusē.

Lai gan pat satversme nosaka, ka Latvijā ikvienam ir tiesības uz izglītību un šīm cilvēka tiesībām ir jābūt īstenotām bez jebkādas diskriminācijas, Kultūras ministrijā, kā arī Vides un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) raidījumam Bez Tabu rakstveidā apstiprina – primāri tomēr ir jāgādā par pašvaldībā deklarētajiem.

Tomēr, kā norāda,= bērnu tiesību aizstāvji, Babītes novada domnieki ir nošāvuši greizi ar noteikumos pausto, ka, lai pieņemtu mūzikas skolā, jābūt deklarētam ne vien bērnam, bet arī vienam no vecākiem. Tāpat arī tiesībsarga birojā silti iesaka svītrot no uzņemšanas noteikumiem vecāku nepieciešamību būt deklarētiem pašvaldībā.

Foto:

Skaties video!

3 komentāri

TOP komentāri

 • Onka
  +1

  Onka

  Jā nu tik būs, Babīte cels un Jūrmalā deklarētie brauks mācīties, kamēr Babītes iedzīvotājiem būs uz Jūrmalu jābrauc, jo pie mājām esošā skola būs pilna ar citu pilsētu iedzīvotājiem.
  Un kas tas par apsurdu, ka tikai bērnam jābūt deklarētam, vai tad bērns viens pats var dzīvot šķirti no vecākiem? Pie tam viņš nemaksā nodokļus, kāda jēga no tādas deklarēšanas.

  05.05.2016 09:22

 • Jenots
  +1

  Jenots

  Bija līdzīga problēma. Ņēmām privātskolotāju.

  04.05.2016 20:38

 • Jana
  0

  Jana

  Ja tur aiziet pašvaldības nauda (infrastruktūrā), tad šāds kritērijs ir pat ļoti saprotams.. Katra pašvaldība rūpējas par tajā deklarētajiem (jo tur taču ienāk šo cilvēki nauda).

  05.05.2016 04:53

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas