Latvijā un Lietuvā degvielas cenas atšķiras pat par 4,5 centiem; kādēļ tā?

2 komentāri

Raidījums Bez Tabu dodas uz Lietuvu, lai noskaidrotu, vai tiešām abās kaimiņvalstīs degvielas cenas ir atšķirīgas. 

Jau ceļā uz Lietuvu, tepat Latvijā, jāsecina, – pašu mājās visās pilsētās degvielas cena nav vienāda. Ja Iecavā degviela maksā tikpat, cik Ķekavā, tad Bauskā tā jau ir par dažiem centiem dārgāka.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jau aiz Lietuvas robežas vērojama šāda aina – degvielas cenas tur ir līdzīgas, taču daudzās vietās – patiešām nedaudz zemākas nekā Latvijā. Bez Tabu viesojas vairākās degvielas uzpildes stacijas, kur veic cenu salīdzināšanu.

Foto!

Lielākā cenu starpība novērojama starp Bauskas un Jonišķu degvielas uzpildes stacijām. Tās atrodas vien 55 kilometru attālumā, bet dīzeļdegvielas cenas starpība ir 4,5 centi. Turpretī 95. markas benzīna cena abās pilsētās atšķiras par 1,4 centiem.

Paši lietuvieši priecājas, ka viņu valstī ir nedaudz lētāka degviela, taču citi uzskata, ka arī algas Latvijā esot lielākas.

Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Stirāns norāda, – cenas ir dažādas, jo dzīvojam dažādās valstīs, kur atšķiras aprites noteikumi un nodokļu likumi. “Viens pret vienu tā cena nevar būt,” viņš akcentē.

Strirāns saka, ka degvielas cenas tagad atgriezušās 2010. gada līmenī un, visticamāk, ka vēl zemākas tās nekļūs. Tāpat viņš uzskata, ka parakstu vākšana par ceļa nodokļa iekasēšanas modeļa maiņu esot nepareiza.

Video!

2 komentāri

TOP komentāri

 • Nauris
  +2

  Nauris

  Nevajaga skatīties tikai uz dienvidiem, piemēram mūsu ziemeļu kaimiņiem igauņiem gada sākumā 95 markas benzīns maksāja 90 eiro centus kamēr pie mums maksāja 1.07 eiro. Tā vien izskatās ka latvieši vēlas būt pirmajā vietā.

  16.02.2016 20:28

 • Donatas Sliesoraitis
  +1

  Donatas Sliesoraitis

  09.02.2016 otrdiena biju lietuva pie Auces (N.Akmenė) tur degvielas cena dizelim bija 0,80centi, bendzins 0,95,.

  16.02.2016 20:23

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas