Latvijā ir “interesanta” situācija – bērni veikalos legāli drīkst iegādāties elektroniskās cigaretes

9 komentāri

Izrādās, ka Latvijā, kur nepilngadīgas personas smēķēt, tostarp arī elektroniskās cigaretes, nedrīkst, tās pavisam legāli var iegādāties arī bērni un pusaudži līdz 18 gadu vecumam.

Raidījums Bez Tabu veic eksperimentu, kurā elektroniskās cigaretes mēģina nopirkt meitene, kurai, pēc izskata varētu būt arī mazāk par 18 gadiem. Eksperimentā noskaidrojas – meitene pie elektroniskajām cigaretēm veikalā tiek.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Nepilngadīgiem ir aizliegts pārdot tabakas izstrādājumus, bet likumā nekas nav teikts, ka nepilngadīgiem ir aizliegts tirgot šīs te elektroniskās cigaretes,” robus likumā izklāsta Sergejs Galilejevs, Valsts policijas Teikas policijas iecirkņa pārstāvis.

Līdz ar to Latvijā ir situācija – nepilngadīgie nedrīkst smēķēt elektroniskās cigaretes, taču iegādāties tās drīkst.

Kā tad tas tā nākas? – vaicā Bez Tabu. Varbūt kāds teiks, salīdzinājums nevietā, bet tomēr. Skolēniem bulciņas pārdot nedrīkst, jo tas ir kaitīgi, bet elektroniskās cigaretes drīkst?

Foto:

Par likumu atbildīga ir Veselības ministrija, kura uzsākusi pamatīgu cīņu par Latvijas jaunatnes veselīgo dzīvesveidu. Grozījumi attiecīgajos noteikumos veikti 2014. gadā, kad esošos pantus papildināja ar definīciju – kas ir elektroniskās cigaretes un kādēļ tās ir kaitīgas. Bet kā tad gadījās, ka piemirsies aizliegt nepilngadīgajiem tās iegādāties? Izrādās – ir tā, ka likuma grozījumi pieņemti, pamatojoties uz Eiropas Savienības direktīvām. Aizliegumu nepilngadīgajiem tirgot elektroniskās cigaretes tās neparedz.

Taču katra valsts pati var noteikt liegumu attiecīgo produktu aizliegt tirgot. Protams, ka tirgotājiem ir izdevīgi, ka netiek pieņemts lēmums kādai cilvēku grupai pārdot attiecīgo preci. Bet – vai par veselību atbildīgajai ministrijai un tās ierēdņiem nav jādara savs darbs, neietekmējoties no dažādiem lobijiem? Ministrijā sola, ka tuvāko mēnešu laikā būs izmaiņas un nepilngadīgajiem būs aizliegts pārdot arī elektroniskās cigaretes. Bet vai Belēviča padotie paši atzīst, ka likums ir ar pamatīgu caurumu?

Video!

9 komentāri

TOP komentāri

 • Latvija
  +1

  Latvija

  Latvija ir interesanta situācija, nevis Latvijā ir interesanta situācija.

  29.01.2016 19:28

 • Nav svarīgi
  0

  Nav svarīgi

  ''E-cigaretes''...šis nosaukums nebūt neatbilst šo preču būtībai. Ne velti angliski tos sauc par ''vape'' , jo vape ir atsavināts no vārda vapor,kas latviski ir tvaiks. Nedz uzbūve, nedz darbības princips neatbilst cigaretēm, jo sastāv no regulējamām sistēmām un šķidrums tiek iztvaicēts, respektīvi neveidojas kaitīgās vielas kas veidojas degot cigaretēm. Pašas ierīces nav kaitīgas ,bet par šķidrumiem varētu padiskutēt, jo ir pieejami arī beznikotīna propilēna glikola un glicerīna maisījuma šķidrumi. Būdami nīdēji un ''dzīves skolotāji'' nesaprotat, ka tieši šie produkti palīdz veidot pasauli labāku, tīrāku gaisu.

  15 gadus vecs ''veipinga'' entuziasts

  30.10.2016 22:09

 • Slaws
  0

  Slaws

  Pag pag, Bez tabu paši saka, ka meitene bija pilngadīga, :D kāds mērķis šim visam?:D nu sauciet policiju un? viņa bija pilngadīga :)

  24.02.2016 18:26

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas