Laba ziņa jauniešiem, kuri mācās vai strādā ārpus pilsētas, kurā dzīvo

2 komentāri

Visai nejēdzīgā situācijā iesprostoti tie bērni, kuri skolas gaitas uzsākuši citā pilsētā. Daudzbērnu ģimenes māmiņas Edītes divi bērni mācās Zolitūdē, bet dzīvo Priedainē. Skola atrodas vien divu pieturu attālumā no dzīvesvietas, bet par transportu jāmaksā.

Brauciens līdz skolai izmaksā vienu eiro, turp atpakaļ divus. Nedēļas biļete vienam bērnam 7 eiro 50 centus, tātad diviem 15 eiro. Mēnesī izmaksas abiem skolēniem sasniedz apmēram 60 eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jūrmalas pašvaldība aicina mācīties Jūrmalā, taču Rīgā bērni apmeklē dažādas ārpus skolas nodarbības, un ceļš ar vilcienu tāpat būtu jāmēro.

Sieviete zvanījusi uzņēmumam Pasažieru vilciens, Satiksmes ministrijai, Autotransporta direkcijai un Labklājības ministrijai – tomēr palikusi neziņā.

Pēc pirmsskolas absolvēšanas bērni neuzsāk patstāvīgu dzīvi un nesāk pelnīt, tāpēc palīdzība vecākiem noderētu arī kamēr bērni mācās pamatskolā un vidusskolā.

Foto

Satiksmes ministrija tomēr skaidrošanos uztic Autotransporta direkcijai, atbildot, ka pēc noteikumiem bērniem, kuri izglītību apgūst ārpus savas pilsētas robežām, transporta atvieglojumi nepienākas.

Tomēr novērojams, ka aizvien vairāk skolēnu un studentu izvēlas mācīties ne tikai Rīgā, bet arī citās lielajās pilsētās. Šobrīd autotransporta direkcijā tiek strādāts pie abonementu biļešu ieviešanas.

Abonementu biļetes regulārajiem braucējiem varētu tikt piedāvātas, sākot ar maiju, pagaidām šī atlaide varētu sasniegt 20% braukšanas maksas, taču nākotnē tā varētu pieaugt.

Video

2 komentāri

TOP komentāri

 • Alīna!
  0

  Alīna!

  Vai tas arī attieksies uz tālajiem reisiem? Piemēram no Liepājas lidz Ventspilij?

  14.04.2016 16:38

 • Vanda
  0

  Vanda

  Patīkami jaunumi! Vai tas attieksies ne tikai uz vilcieniem, bet arī autobusiem?

  13.04.2016 21:47

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas