Ko citu valstu viesi dāvinājuši Straujumai, kad viņa vēl bija premjere?

1 komentārs

Sašutumu izraisījis bijušās premjerministres Laimdotas Straujumas izpirkto dāvanu novērtējums. Sarkanā keramikas vāze ar zelta apgleznojumiem, ko dāvinājusi Ķīnas pirmā lēdija, novērtēta par 40 eiro, Čehijas prezidenta dāvātais ādas maks, izrādās, esot izmaksājis vien 30 eiro, turpretī izšūtā zīda somiņa, kas atvesta no Ķīnas ,- 25 eiro.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce kā eksperte dāvanu novērtēšana piedalās jau vairāk nekā 10 gadus. Katrs komisijas loceklis par ieguldīto darbu saņem 70 eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto

“Es nekad nedomāju, ka kāda valsts šīs diplomātiskās dāvanas pasniegtu vairāku tūkstošu eiro vērtībā. Katrā gadījumā – es diezgan ilgi vērtēju dāvanas un tādus gadījumus neatceros,” saka dāvanu vērtētāja.

Dāvanas valdības ēkā izstādītas divās telpās. Vienā redzamas iepriekšējo Ministru prezidentu neizpirktās dāvanas, turpretī stāvu zemāk, pie premjera darba kabineta, joprojām apskatāmas Laimdotas Straujumas neizpirktās dāvanas.

Savukārt Straujumas priekštecis Valdis Dombrovskis amatā pavadīja nepilnus piecus gadus, un šajā laikā saņēma 68 diplomātiskās dāvanas, no kurām par 604 eiro izpirka septiņas.

Bez Tabu zināms, ka valsts iestādes šobrīd ir neziņā, ko iesākt ar neizpirktajām dāvanām, to esot tik daudz, ka nav vietu to uzglabāšanai.

Skaties video!

1 komentārs

TOP komentāri

  • Zinta
    0

    Zinta

    Nav nedaudz par lētu?

    19.02.2016 08:09

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas