Kas ir Lietuvā, bet nav Latvijā? Bez Tabu speciālreportāža!

6 komentāri

Kamēr Latvijā izlietoto plastmasas pudeļu savākšanas punkti ir ideju un cerību līmenī, Lietuvā tādi jau ir ieviesti. Raidījums Bez Tabu devās uz Lietuvu, lai apskatītos dzīvē, kā tie darbojas!

“Pirms šķērsojam Latvijas-Lietuvas robežu, iegādājamies veselības dzērienu ar latviešu marķējumu. Netālu no Viļņas gan no jaunās depozītu sistēmas ieviešanas labumiem ne miņas – ceļa malās tukšo pudeļu un skārdeņu netrūkst,” stāsta Bez Tabu korespondente Baiba Runce.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Bez Tabu dodas uz kādu veikaliņu, lai pārbaudītu, vai tiešām izlietoto taru tur var nodot. Tur satiktais veikaliņa menedžeris stāsta, – pagaidām sistēma vēl atrodas pārejas periodā. Iespējams iegādāties pudeles ar īpašo depozīta zīmi, par tām piemaksājot 10 centus, kā arī veikalā vēl nopērkami vecie dzērienu iepakojumi. Klienti mēdz būt nepatīkami pārsteigti, pie kases uzzinot, ka izvēlējušies iezīmēto dzērienu. Sistēma ir tāda – dzēriens maksā par desmit centiem vairāk, taču šos centus var vēlāk atgūt, nododot tukšo pudeli speciālā punktā.

Foto

“Īpaši vecāki cilvēki, viņi ir pārsteigti – kāpēc, kāpēc man jāmaksā desmit centi, kas tā par sistēmu! Bet jaunākiem cilvēkiem nav problēmu, jo visi to zina. Vecākiem cilvēkiem nepatīk? Nepatīk, viņi nesaprot, kāpēc jāmaksā, tas viņiem ir grūtāk,” stāsta tur satiktais veikala menedžeris Ernests.

Tikmēr sētniece Kristīne par jauno sistēmu teic tikai atzinīgus vārdus. “Protams, ielas ir tīrākas, jo es te strādāju astoņus gadus, tagad pilsēta ir tīrāka nekā pirms tam, pirms tam bija vairāk atkritumu. Tagad cilvēki nodod pudeles,” saka Kristīne.

Video

6 komentāri

TOP komentāri

 • 001v
  +2

  001v

  Cik zinu, tad summa par iepakojumu ir iekļauta produkta cenā, tad kāpēc man būtu jāpiemaksā tos 10 centus kurus es pēc tam dabūju atpakaļ. kāda tam jēga. Piemaksājiet lai ir intrese nodot tās pudeles. man jau nav grūti, var jau arī par velti izmest ja vien būtu vairāk attiecīgo konteineru. Ja ne, tad palieliniet algas sētniekiem, lai stimuls labāk strādāt, jo, ja nebūtu viņu, mēs dzīvotu vienos sūdos.

  29.03.2016 21:20

 • Norvēģis
  +1

  Norvēģis

  Norvēģijā šis princips arī sen jau darbojas. Aparāti ir izvietoti veikalos un ar saņemto čeku par nodotajām pudelēm var atkal iegādāties citas preces. Uz ielām pudeles nemētājas un visiem priecīgs prāts :)

  30.03.2016 10:17

 • 001v
  +1

  001v

  neesmu pret vienkārši baigais čakars. tad pēc laika salūzīs, nestrādās un vēl visādas problēmas. kā jau Latvijā vienmēr kādas problēmas. :)

  29.03.2016 22:17

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas