Izrādās, ka bērniem līdz divu gadu vecumam pote pret ērču encefalītu pienākas uz pusi lētāk

1 komentārs

Infektologi brīdina, – ērces ir izgājušas medībās! To monitoringa vietās Rīgas apkaimē un Latgalē ērču aktivitāte pieaugusi aptuveni divas reizes salīdzinājumā ar iepriekšējo pavasari.

Drošākais līdzeklis pret ērču encefalītu ir vakcinācija. Protams, var arī neiet mežā, bet tikpat labi ērce var piesūkties, arī staigājoties pa Mežaparku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Speciālisti stāsta, ka cilvēku interese par vakcināciju tiešām pieaugot, un tas, protams, ir labi. Bet – vai mēs esam gana informēti par visām mūsu iespējām?Vakcinācija pret ērču encefalītu ir maksas, Infektoloģijas centrā pieaugušajiem 32 eiro, bērniem 30. Liels bijis kādas māmiņas pārsteigums, uzzinot, ka bērni līdz divu gadu vecumam var saņemt 50% atlaidi.

Foto

Ģimenes ārsts Andris Baumanis skaidro, ka ģimenes ārsta pienākums ir informēt vecākus par iespēju iegādāties vakcīnu pret ērču encefalītu aptiekā, ja ģimenes ārsts ir uzrakstījis atlaižu recepti. Šāda atlaide gan pienākas ļoti šaurai iedzīvotāju kategorijai – bērniem līdz divu gadu vecumam.

Jāatgādina, ka valsts apmaksāta vakcinācija pret ērču encefalītu tiek nodrošināta bērniem, kuru deklarētā dzīvesvieta ir kādā no 30 Latvijas novadiem, kur reģistrēta visaugstākā saslimšana. Ērču encefalīta endēmiskie rajoni katru gadu mainās.

Tas gan nenozīmē, ka apdraudēti ir tikai endēmiskajos apgabalos dzīvojošie, tāpēc vakcinācija būtu ieteicama ikvienam cilvēkiem.

Internetā atrodama reklāma kādam testam, ar tā palīdzību mājas apstākļos varot noteikt ērces pārnēsāto Laima slimības baktēriju. Produkta aprakstā tas tiek salīdzināts ar grūtniecības testu, tikai ērču tests uzrādot, – rezultāts ar laima baktēriju ir pozitīvs vai negatīvs.

Video

1 komentārs

TOP komentāri

 • Nu un
  0

  Nu un

  Liels bijis kādas māmiņas pārsteigums, uzzinot, ka bērni līdz divu gadu vecumam var saņemt 50% atlaidi.
  Nevajag gaidīt, kad kāds visu ielies ar karoti mutē.

  20.04.2016 20:55

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas