”Latvijas Radio 2 direktors neieredz Līgas un Jāņus,” pārliecināts Jānis no Ogres novada

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Artūrs ir Bez Tabu žurnālists kopš 2011. gada septembra un nupat ieguvis maģistra grādu Rīgas Stradiņa universitātē! Artūrs ir īsts enerģijas lādiņš - dejo tautas dejas jauniešu deju kolektīvā "Austris", ir zemessargs un vecākās latviešu studentu korporācijas "Lettonia" biedrs.

14 komentāri

Lauberietis Jānis ar lepnumu nes savu vārdu, kā arī savai meitai devis vārdu Līga, taču jau 7. gadu saulgriežu svinēšana ir ar zināmu rūgtuma piegaršu.

Tam iemesls ir ”Latvijas Radio 2” lēmums no atskaņojamo dziesmu saraksta dzēst skaņdarbus, kas izceļas ar negantākiem, nerātnākiem tekstiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk
Jānis
vēlas lustīgus Jāņus

Neskan Līgo dziesmas, kas skanēja agrāk. Konkrēti tās ir ”Ugunīgās Guntas un Negantā Porganta” dziesmas, kā arī ”Līgo dziesmu muciņas”. Neviens nevar paskaidrot, kur šīs dziesmas palikušas.

Jānis norāda, ka atbildes meklējumos vērsies dažādās iestādēs, piemēram, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP), Saeimā, taču visi bezpalīdzīgi noplātot rokas. Sava vārda patriots vairākkārt vērsies arī pie ”Latvijas Radio” vadības, taču vienmēr saņēmis atbildi, ka dziesmas ēterā nebūs dzirdamas.

”Latvijas Radio 2” direktors atklāj, ka par negantajām dziesmām savulaik saņemtas sūdzības, tādēļ no 2006. līdz 2010. gadam fonotēkā veikta sava veida cenzūra.

Armīns Ronis
”Latvijas Radio 2” direktors

Lielākoties šīm dziesmām ir tādi teksti, ko nebūtu vēlams dzirdēt bērnu ausīm. Sabiedriskajā medijā nevar tādas dziesmas atskaņot. Esmu sniedzis skaidrojumus gan radio valdei, gan NEPLP, kur man piekrita, ka šādas dziesmas nevar atskaņot.

Latviešu mūzikas izdevējs, producents Guntars Račs ”nerātnās” Līgo dziesmas sauc par infantilām, tajā pašā laikā norāda, ka ”pārdošanas dati liecināja, ka tas ir vajadzīgs”.

Bez Tabu izdodas sazināties ar Jāņa iecienīto ”Ugunīgo Guntu”, kas šobrīd strādā kādā galvaspilsētas bibliotēkā. Mūziķe norāda, ka ”Ugunīgās Guntas” projekts bija veiksmīgs, taču nu jau vairākus gadus ir beidzies.

Foto

14 komentāri

TOP komentāri

 • Andis Feldmanis
  +2

  Andis Feldmanis

  Jautājums Račam. Ja pareizi saprotu Jūsu teikto, ka šīs dziesmas ir infantilas, tad pēc Jūsu saprašanas, arī Latviešu nerātnās dainas ir infantīlas? P.S. Nedaudz no svešvārdu vārdnīcas: infantils - tāds, kas nav pietiekami (atbilstoši vecumam) attīstījies (piemēram par organismu); tāds, kurā izpaužas nepietiekama (vecumam neatbilstoša) attīstība. Ja no medicīnas viedokļa, tad infantīlisms - bērnišķīga auguma un psih. iezīmju saglabāšanās pieaugušam cilvēkam. Tam pamatā ir traucējumi starpsmadzenēs, hipofīzē, vairogdziedzerī un dzimumdziedzeros. Kā Jūs to visu gribat attiecināt uz nerātnām dziesmām? P.S. Cienu Jūsu daiļradi, bet tomēr Jūsu līmeņa cilvēkam nevajadzētu lietot terminus, kas Jums pašam nav īsti saprotams.

  19.06.2017 22:28

 • Vadims Lemtjugovs
  +2

  Vadims Lemtjugovs

  cik hmmm...lielām jābūt prāta spējām lai dēļ tādas herņas zvanītu Bez tabu,bet vēl jokainākiem jābūt lai terētu laiku un cilvēkresursus tādu ,,lietu,,izmeklējot! :D

  19.06.2017 21:35

 • Kitija
  +1

  Kitija

  Rūgtuma piegarša viņam,ka neskan rupjas un stulbas Jāņu ziņģes!Velk uz neveselīgām nosliecēm!Nu tāāds sižets sanāca!

  20.06.2017 10:33

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas