Baudot ūdens priekus, var ”saķert” vairākas nepatīkamas slimības. Cik drošas ir mūsu peldvietas?

0 komentāri

Veicot peldūdens paraugu analīzi, Veselības inspekcija secinājusi, ka visās 56 oficiālajās peldvietās ūdens kvalitāte pašlaik atbilst normai.

Pārāk sapriecāties gan nevajadzētu, jo vasaras sākumā ūdens parasti ir tīrāks nekā sezonas beigās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Daudziem patīk peldēties pēc spēcīgām lietusgāzēm, taču jārēķinās, ka tieši tad peldvietās ūdens kvalitāte pasliktinās. Ieplūst pārpludinātā lietus ūdeņu kanalizācija un drazas no visas apkaimes.

Foto

Īpaši uzmanīgiem jābūt, ja redz peldamies mājdzīvniekus. Publiskajās pludmalēs tas gan ir aizliegts, taču suņu saimnieki to bieži vien neievēro. Smiltīs palikušās spalvas un fekālijas apdraud apkārtējo, visvairāk bērnu, veselību.

Peldoties piesārņotā ūdenī, var rasties gan ādas iekaisumi, gan deguna gļotādas, gan gremošanas sistēmas traucējumi.

Dodoties baudīt ūdenspriekus uz ārvalstīm, labā ziņa, – ūdens kvalitāte Eiropas peldvietās pēdējos gados ir būtiski uzlabojusies. Vistīrākās peldvietas ir Luksemburgā, arī Grieķijā, Kiprā, Maltā. Arī Latvijai ir labi rādītāji, taču sliktāki kā Lietuvā, bet labāki nekā Igaunijā.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas