Grūtniecēm bīstamie odi, kas pārnēsā Zikas vīrusu, dzīvo gan pilsētās, gan laukos

1 komentārs

Odi, kas pārnēsā grūtniecēm bīstamo Zikas vīrusu, ir labi pielāgojušies arī dzīvei pilsētā. Vairāk gan šie infekciju pārnēsājošie lidoņi dzīvo tropiskā klimatā. Latvijā tādi odi neizdzīvotu, bet Dienvideiropā – gan, vēsta raidījums Bez Tabu.

Zikas vīrusa avots galvenokārt ir putni, savukārt pārnēsātāji – odi. Cilvēkam saslimšana ar Zikas vīrusu nav smaga. “Normālos apstākļos infekcijas izpausmes ir ļoti vieglas – drusku gripai līdzīgas – ar nelielu temperatūras paaugstinājumu, izsitumiem, locekļu sāpēm,” stāsta virusoloģe Vaira Irisa Kalniņa. Tomēr problēmas sākas tad, ja ar šo vīrusu saslimst sieviete, kas ir gaidībās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Laika periodā no oktobra līdz janvāra beigām Brazīlijā reģistrēti gandrīz četri tūkstoši gadījumu, kad ģimenē piedzimst bērns ar neattīstītām smadzenēm vai galvaskausu. “Ir pierādījumi, ka mātēm ir bijusi šī infekcija,” stāsta virusoloģe.

Pasaules Veselības organizācija vēl nav izplatījusi nekādus ieteikumus, taču katram pašam būtu jāizvērtē, cik nepieciešami tagad ir braucieni uz valstīm, kur saslimšanas gadījumu skaits ar Zikas vīrusu, ir vairāk.

Šā gada augustā gan uz Brazīliju, kas ir viena no šādām valstīm, dosies pasaules labākie sportisti, jo tur notiks olimpiskās spēles.

Skaties video!

1 komentārs

TOP komentāri

  • Dace
    0

    Dace

    Es tā arī nesapratu, kā ir pareizi - Zika vai Zikas...

    07.02.2016 11:51

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas