Neticams skaistums Latvijas debesīs – salā ap Sauli veidojas gaismas riņķis

0 komentāri

Vai tiešām tas ir iespējams? Krāsaina varavīksne aukstā ziemas dienā! Tieši šādu ainu novērojusi kāda raidījuma Bez Tabu skatītāja, vaicājot – kā tas var būt?

Sazinoties ar dabas parādību ekspertiem, tiek viesta skaidrība. Izrādās, ka redzamā parādība nav vis varavīksne, kas veidojas, saulei uzspīdot pēc lietus, bet gan Halo efekts. Izrādās, ka to skaudrajās ziemas sala dienās Latvijas platuma grādos var novērot gana bieži.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Biežāk spīdošo gredzenu vai gredzena daļu var redzēt ap Sauli, bet tas mēdz būt arī ap Mēnesi, visbiežāk – ap pilnmēnesi.

Tāpat arī citi Bez Tabu skatītāji, mikroblogošanas vietnē Twitter.com iesūtījuši fotoattēlus, kuros redzama šī dabas parādība.

Foto

Halo efektu var redzēt dienās, kad Saulei priekšā un tai apkārt ir plāns, caurspīdīgs mākonis. Tad uz mākoņa fona var redzēt it kā nedaudz varavīksnei līdzīgu spīdošu gredzenu. Halo efektu izraisa ledus kristāliņi spalvu mākoņos 5 – 10 kilometru augstumā – troposfēras augšējos slāņos.

Video!

Eksperte skaidro, kā tas iespējams!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas