Pretīgi! Mutes skalojamā līdzeklī “izaug” balts, nepievilcīgs organisms

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Artūrs ir Bez Tabu žurnālists kopš 2011. gada septembra un nupat ieguvis maģistra grādu Rīgas Stradiņa universitātē! Artūrs ir īsts enerģijas lādiņš - dejo tautas dejas jauniešu deju kolektīvā "Austris", ir zemessargs un vecākās latviešu studentu korporācijas "Lettonia" biedrs.

0 komentāri

Bez Tabu redakcija saņēma sūtījumu no kādas skolotājas Rēzeknes novadā. No ārpuses nevainīgais mutes skalojamā līdzekļa iepakojums sevī apslēpis kaut ko pagalam pretīgu. Skatītāja Renāte raksta: “Pāris mēnešus vairs nelietoju “Oriflame” firmas mutes skalojamo līdzekli “Optifresh”. Nesen konstatēju pudelē ko dīvainu – zilā šķidrumā baltu, apaļu radījumu, visapkārt ar brīvi peldošiem matiņiem. Vēršos pie jums, lai noskaidrotu, kas tas ir, kā tas varēja tur rasties, un vai tas nav bīstams veselībai?”

Mutes skalojamais līdzeklis pēc atvēršanas glabājies aptuveni piecus mēnešus. Latvijas Universitātes mikrobiologi ir pārsteigti par iepakojumā redzamo organismu un bez kavēšanās apskata tuvāk ar mikroskopa palīdzību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk
Jānis Liepiņš
LU Mikrobioloģijas biotehnoloģijas institūta pētnieks

Redzami mati (ne cilvēka), vēl pie tam daudz. Ļoti interesanta aina. Vedina domāt, ka tā tiešām ir kaut kāda dzīva radība. Parasti šādos gadījumos visādos šķidrumos ieaug sēnes, līdz šim neesmu dzirdējis, ka tā var gadīties arī ar mutes skalojamo līdzekli.

Zinātnieki nolemj veikt uzsējumus uz dažādām barotnēm, lai pārbaudītu, vai un kādas sēnes izaugs no mistiskās “radības” parauga. Tikmēr Bez Tabu noskaidro, ka šī produkta ražošana pārtraukta jau pirms vairāk nekā gada.

Egmonts Gāliņš
“Oriflame” mārketinga direktors

Esam izpētījuši, ka produkta kvalitāte nerada bažas cilvēku veselībai. Kvalitātes problēma radās, kad viena no sastāvā izmantotajām sastāvdaļām atdalījās no šķīduma, un tika noteikta turpmākas izpētes veikšana, lai konstatētu, kas laika gaitā norisinās produktā noteiktos apstākļos.

Kompānijas pārstāvis ir gatavs izskalot muti ar šķidrumu, kurā peld nezināmas izcelsmes “organisms”. Skaties video un uzzini, kāda bija viņa reakcija pēc tam, kad šķidrums nonāca mutē!

Foto

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas