Dabas liegumā nocirsti 1100 koki četru kilometru garumā

9 komentāri

Nepatīkams skats aptuveni četru kilometru garumā paveras ikvienam, kurš dodas Siguldas virzienā. Koki nocirsti dabas lieguma Garkalnes meži teritorijā, kur mājvietu raduši vairāki dabas retumi.

Izrādās, – ciršanas darbi ir saskaņoti un tos ļauj veikt aizsargjoslu likums. Tajā pašā laikā dabas lieguma likums aizliedz nocirstos kokus aizvākt. Vides aizstāvji norāda, ka nogāztus kokus arī var izmantot dažādi putni un kukaiņi. Vecos, nogāztos kokus apdzīvo vairāk dzīvu radību nekā dzīvos, norāda vides aizstāvji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kokus nocirtis uzņēmums Sadales tīkls. Kopumā gar zemi gāzti 1100 koki.

Koku ciršana tika organizēta, lai novērstu bojājumu veidošanos elektrolīnijā, skaidroja uzņēmuma pārstāvis.

Foto

Dabas draugi gan norāda – koku izciršana var kaitēt retām putnu sugām, kas mājo tieši šādos vecos priežu mežos, – pupuķis, meža balodis u.c.

Uz to, ka skats prieku nerada, norāda arī Latvijas Valsts mežu pārstāvis Vilmārs Katkovskis. “Man šķiet, ka te ir sadūrušās sabiedrības intereses, vides intereses un Sadales tīkla intereses,” viņš uzskata.

Video!

9 komentāri

TOP komentāri

 • Vilis
  +3

  Vilis

  Forši, es ne tikai nevaru dabūt šos kokus malkai, bet man vēl jāpiemaksā ar saviem nodokļiem lai tur sapūtu.

  01.04.2016 10:08

 • Zaļā
  +1

  Zaļā

  Lai tuvumā dzīvojoši cilvēki šos nožāģētos kokus ņem sev malkai,būs viņīem labums un sakopta vide,nevis tāds barbarisks skats no ceļa,kāds ir tagad!Kāpēc vienmēr - NEDRĪKST... Stulbums kaut kāds!

  01.04.2016 17:06

 • Vau Vau
  +1

  Vau Vau

  Suni rej bet zalo karavaana dodas talaak. Vecpiebalgaa vieteejos zalo kantoris ELLE izdzen no savas zemes te sosejas malaa pudee kokus un par neizmalsato pensionaaru pensijaam veido projektus kur pasi barojas

  01.04.2016 10:41

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas