Bez pases nav kredītkartes, bez kredītkartes – pases!

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Baiba Runce skatoties filmas vienmēr raud. Viņa runā tik skaļi, ka nemaz nevajag mikrofonu. Visvairāk patīk atrasties ūdenī. Virtuves skapītī glabā kurpes un zābakus. 80% sižetu var dzirdēt viņas smieklus.

4 komentāri

Trīs dienas pirms lidojuma uz Nīderlandi jauns vīrietis palicis bez kredītkartes un pases. Šeit saskāries ar apburtu loku, no kura izkļūt ir ļoti sarežģīti. Par personu apliecinošiem dokumentiem iespējams norēķināties tikai ar kredītkarti, taču, lai saņemtu kredītkarti, ir nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu.

Cilvēkiem, kuriem nav kredītkartes vispār vai kuri tās pazaudējuši, pasu daļā iesaka doties uz kādu no kredītiestādēm un ar tās palīdzību ieskaitīt naudu Valsts kases kontā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Taču seko nākamā problēma, kura varbūt, ja nav nekādas steigas, paliek nepamanīta. Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē pie sava dokumenta tiksit vienīgi tad, kad nauda būs ienākusi Valsts kases kontā. Bankās šāda operācija parasti aizņem vienu darba dienu. Un, ja vakarā paredzēts lidojums, visticamāk, tāpat kā stāsta varonis, to nokavēsit.

Swedbank klientu apkalpošanas speciāliste skaidro, atkarīgi no aktīvo maksājumu skaita, nauda varot tikt ieskaitīta pat četru piecu stundu laikā. Ja klients vēlas šo procesu paātrināt, izvēloties prioritāru maksājumu, būs jāpiemaksā iespaidīga komisijas maksa – 14 eiro.

Arī citās kredītiestādēs piemērojama papildu komisija par prioritāru maksājumu, SEB bankā 21,34, un bankā Citadele 15 eiro maksājot internetbankā, 20 – filiālē. DNB bankā 14,36, taču klientu apkalpošanas speciālists sola, ka tas nebūtu nepieciešams, jo pārskaitījumi tiekot izpildīti trīs stundu laikā. Tomēr, cik droši uz to paļauties, ja pase nepieciešama steidzami?

Foto

Video

4 komentāri

TOP komentāri

 • Jorens
  +2

  Jorens

  Vakar noskatījos Jūsu raidījuma sižetu par pasēm. Man radās jautājums, kāpēc ir izveidojusies situācija, ka par valsts sniegtajiem pakalpojumiem nav iespēspejams norēķināties ar valstī noteiktu oficiālo maksāšanas līdzekli (skaidro naudu) bez izveicīgu privāto starpnieku (banku) komisijas maksas pakalpojumiem. Vai valsts baidās no pašas noteiktā oficiālā maksājuma līdzekļa?

  12.04.2016 14:22

 • Jorens
  +1

  Jorens

  Veikalam vai pakalpojuma sniedzējam atsakoties pieņemt oficiāli atdzītu maksājuma līdzekli draud sods, izņemot gadījumā ar valsts vai pašvaldības iestādēm.

  12.04.2016 20:05

 • Jorens
  +1

  Jorens

  Tas nav arguments, ka ir dārgi, jo tādā gadījumā jebkurš pakalpojuma sniedzējs vai veikals atteiktos pieņemt skaidru naudu, bet likums to liedz.

  12.04.2016 20:01

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas