Bēdīgi slavenais Mildronāts Latvijā maksā divreiz dārgāk nekā Krievijā

4 komentāri

Kuram gan nav zināms, ka kopš pirmā janvāra sportistiem ir aizliegts lietot meldoniju. Šī viela ir arī Latvijā ražotā Mildronāta sastāvā, un, protams, skandāls ar slaveno krievu tenisisti Mariju Šarapovu visiem ir zināms. Skandāla efekts beigu beigās izrādījās pozitīvs, un pieprasījums pēc Mildronāta strauji auga.

Izrādās, – tieši lielā ažiotāža ap Latvijā ražoto medikamentu Mildronāts pamudinājusi Ernestu uzsākt tā lietošanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

40 kapsulu iepakojums Krievijā maksā apmēram 3 eiro un 80 centus, savukārt uz pusi mazāks – 20 kapsulu iepakojums Latvijā maksā teju divreiz dārgāk – 6 eiro un 22 centus.

Grindex valdes priekšsēdētāja padomnieks Egils Einārs Jurševics cenu atšķirību pirmkārt skaidro ar to, ka Mildornāts Krievijā iekļauts dzīvībai svarīgo ārstniecības preparātu sarakstā, kas ir analoģisks mūsu kompensējamo zāļu sarakstam.

Būtisks faktors ir arī uzņēmēju atlaides lieltirgotājiem, bez kurām konkurēt lielā tirgū būtu neiespējami.

Varot saprast arī aptieku īpašnieku vēlmi izdzīvot, jo Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, esot teju divreiz vairāk aptieku.

Turklāt cenu atšķirība manāma arī Latvijā, starp dažādiem aptieku tīkliem. Ernests par Mildronātu samaksājis 6 eiro un 22 centus.

Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja uzskata, ka zāļu cenu paaugstināšanās ir saistīta ar kompensējamajām zālēm. Ārste uzskata, ka būtu nepieciešams pārskatīt to izvēli un politiku.

Video

4 komentāri

TOP komentāri

 • Baiba Runce
  0

  Baiba Runce

  Sižetā minēts, ka ir alternatīvas, nezinu, kāpēc rakstā, palūgšu, lai izlabo!
  Par Igauniju, pazīstams igaunis internetā apskatījās, kur Igaunijā tuvākajās aptiekās tirgo Mildronātu, un cik tas izmaksā! Droši varat ar mani sazināties par jautājumiem!

  20.04.2016 15:17

 • Egils Einārs Jurševics
  0

  Egils Einārs Jurševics

  Ieraudzīju rakstā, ka Mildronātam Latvijā nav alternatīvas. Tā nav taisnība! jau vairākus gadus meldoniju (starptautiskais nepatentētais nosaukums _SNN) ražo arī AS Olainfarm. Tā kā mājiens uz bezkonkurenci un no tā izrietošo nebūtu vietā. Sižetā gan, ja pareizi atceros, tad konkurenta esamība tika minēta.

  18.04.2016 10:58

 • Egils Einārs Jurševics
  0

  Egils Einārs Jurševics

  Paldies par Mildronāta sižetu. Kopumā atspuguļots jautājums par cenu atšķirībām Krievijā un LV tika korekti. Taču par raidījuma beigās izskanējušo Mildronāta cenu salīdzinājumu ar Igaunijā ... . Nezinu no kurienes tika ņemtas cenas Igaunijā? Igaunijā AS Grindeks Mildronātu nav reģistrējusi un Igaunijas tirgum neržo! Igaunijas aptiekās šī iemesla dēļ MIldronāta tirdzniecība nav atļauta (iespējams, ka Igaunijas normatīvie akti paredz atsevišķus izņēmuma gadījumus konkrētam pacientam ar ārsta pamatojumu) ? Es jau intervijā minēju, ka Eiropā reģistrācija ir tikai Latvijā un Lietuvā. Ja Igaunijā Jūs esat atraduši oficiālu Mildronāta piedāvājumu, tad jautājums ir par produkta izcelsmi? Vai tas nav viltojums? Būtu interesanti uzzināt, kur tika ņemta informācija par cenām Igaunijā.

  Ar cieņu,
  Egils Einārs Jurševics
  AS Grindeks Valdes pr-jā padomnieks nozares politikas jautājumos

  18.04.2016 10:47

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas